داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 11575
 
حسینیان: با اشارتی شمشیر می‌کشیم
 
نماینده تهران در نطقی هم به دولت انتقاد کرد و هم به مجلس و در نهایت هم به درخواست نمایندگان با دو بار شعار «زنده باد اسلام» نطقش را پایان داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۰
به گزارش خبرآنلاین، روح الله حسینیان نماینده تهران در نطق میان دستور خود با اشاره به مباحث برنامه و بودجه سال ۹۲ گفت: مجلس چه استراتژی را برای برنامه بودجه سال آینده در پیش گرفته است؟ آیا بهتر نبود که چند جلسه را تعطیل می کردیم و با حضور کارشناسان سیاست اقتصادی برنامه و بودجه را ترسیم می کردیم که در چارچوب آن استراتژی برنامه ریزی کنیم؟

وی تصریح کرد: ما باید پیش بینی کنیم که سال آینده ممکن است درآمد ارزی پایین تر و انتقال ارز سخت تر شود. بنابراین باید به شدت مصرف ارز را پایین آورده و راهکار آن، این است که واردات حساب شده و کنترل شود و از واردات غیرضروری مانند اتومبیل‌های گران قیمت، اشیا لوکس و .. جلوگیری شود و تعرفه برخی موارد وارداتی که به تولید داخلی لطمه می زند را بالا ببریم. اهم اظهارات نماینده تهران را در ادامه بخوانید:

*در مورد روابط ایران و آمریکا، مطابق بند اول اصل ۱۱۰ قانون اساسی تعیین کننده سیاست کلی نظام، رهبری است و بی شک یکی از مصادیق آن رابطه با آمریکا است که رهبری اصول آن را تعیین نموده‌اند. پس هیچ کدام از مسئولان نظام حق اقدام یا سخنی مبنی بر رابطه با آمریکا را بدون اجازه رهبری و انطباق آن با اصول تعریف شده ندارند.

* ما یک تجربه تاریخی داریم. در دولت پیشین غنی سازی را تعلیق کردند، رییس جمهور خاتمی به دنبال ذوب یخ های رابطه ایران و آمریکا بود، اما نتیجه چه شد؟ آیا جز این بود که رییس جمهور آمریکا، ایران را محور شرارت نامید؟ محور شرارت یک فحش سیاسی نبود، یک واژه حقوقی بود که آمریکا به خود حق می داد به ایران حمله کند و ایران را به اشغال خود درآورد.

* استراتژی رهبری؛ اتحاد قوا و آرامش داخلی است. رهبری قبلا جزئیات این اتحاد را اعلام کرده اند و فرموده اند: جواب «های»؛ «هوی» نیست. در اختلافات باید یکی کوتاه بیاید. بنابراین هر کس که این استراتژی را با هر بهانه به نام حق مجلس یا حق دولت یا حق قوه قضاییه بخواهد بر هم زند محکوم است. گرچه شروع کننده گناهکار تر است اما پاسخ دهنده نیز از امر رهبری تخطی نموده است.

* استراتژی دشمن در انتخابات، ایجاد جوی ملتهب است که با جرقه ای جامعه را به اغتشاش بکشاند. تجربه این چند روز که ارزان به دست نیامد، باید الگوی پیش روی ما باشد. با دادن اطلاعیه و بیانیه گرچه لازم است، ولی کافی نیست. باید در عمل نشان دهیم که تابع ولایت هستیم. هیچ کس برنده این اتفاقات نبود، خصوصا که باعث تاثر نایب حجت خدا شدیم.

*صریحا اعلام می کنم ما با هیچ کس عقد اخوت نبسته ایم. رابطه ما با اشخاص بر اساس نسبت آنها با رهبری است و هر کس این نسبت را فاصله بیندازد، ما به همان نسبت از او فاصله می گیریم و باید همگان بدانند که ما همان شمشیری را که به دفاع از مسئولان کشیده ایم با اجازتی و اشارتی بر روی همان فرد خواهیم کشید. اعلام می کنیم نه از گذشته خویش پشیمانیم و نه بر موضع فعلی سرافکنده. چه اینکه امام ما فرمود حال فعلی افراد ملاک است. ما نیز در هر حال به تکلیف شرعی خود عمل خواهیم کرد.

* ما بارها نشان داده ایم به رهنمودهای رهبری نیازمندیم. برخی دوستان اصرار می کنند از رهبری خرج نکنید گرچه این حرف صحیحی است؛ اما نباید این عبارت به حق، عمل به خواست دشمن باشد. دشمن می خواهد رهبری را منزوی کند و ما باید همواره خود را در معرض رهنمودهای معظم له قرار دهیم و هرگاه جز این عمل کرده ایم زیان کرده ایم. گفتنی است حسینیان در پایان به درخواست نمایندگان دو بار شعار «زنده باید اسلام» را بیان کرد.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵