کد مطلب: 34615
 
شورون و شلمبرژه نخستین برندگان اصلاحات نفتی مکزیک
 
با اعمال اصلاحات تاریخی صنعت نفت مکزیک، شرکتهایی مانند شورون و شلمبرژه بزرگترین برندگان این اصلاحات به شمار می آیند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۰
با اعمال اصلاحات تاریخی صنعت نفت مکزیک، شرکتهایی مانند شورون و شلمبرژه بزرگترین برندگان این اصلاحات به شمار می آیند.

به گزارش پایگاه اینترنتی استریت، با اصلاحات تاریخی صنعت نفت، مکزیک در تلاش برای اکتشاف ذخایر نفتی توسعه نیافته در آبهای عمیق است که می تواند دو برابر ذخایر ثابت شده کنونی این کشور باشد.

این اصلاحات با ایجاد فرصتهای تجاری جدید برای شورون و شلمبرژه می تواند این دو شرکت را به نخستین و بزرگترین برندگان اصلاحات نفتی مکزیک مبدل کند.

بر اساس این گزارش، ذخایر نفت و گاز مکزیک از سال ١٩٣٨ تاکنون به روی شرکتهای خارجی ممنوع بوده است اما انریکه نا نیتو، رئیس جمهور مکزیک، اوایل ماه گذشته با امضای قانون اصلاحات به انحصار ٧٥ ساله شرکت دولتی انرژی پمکس در برداشت از ذخایر عظیم مکزیک با حجم ١٣,٥ میلیون بشکه نفت پایان داد و صنعت انرژی این کشور را به روی سرمایه گذاران خارجی باز کرد.

این قانون نه تنها به انحصار پمکس پایان می دهد بلکه مکزیک را در برداشت نفت از ذخایر آبهای عمیق و نامتعارف این کشور توانمند می کند، ذخایری که پمکس مهارت انجام علملیات حفاری پیچیده و تولید از آنها را ندارد.

رابرت مک کنزی، مدیر تحقیقات موسسه آیبریا کاپیتال، اعلام کرد که ذخایر مکزیک در آبهای عمیق این کشور می توانند خوش آتیه ترین منابع دست نخورده در جهان باشند.

بنا بر این گزارش، نخستین برندگان اصلاحات مکزیک شرکتهای خدمات میدانهای نفتی هستند که زمینه فعالیت شرکتهای اکتشافی و تولیدی را فراهم می کنند. شلمبرژه جزء این دسته از شرکتهاست.

جائو فلیکس، مدیر ارتباطات خارجی شرکت شلمبمرژه، گفت: از نظر این شرکت، اصلاحات نفتی مکزیک گام مهمی در تحول صنعت نفت و گاز این کشور به شمار می آید. شلمبرژه نسبت به فرصتهای مختلف تجاری در مکزیک از جمله پروژه های آبهای عمیق، شیل نفت و طرهای گازی خوش بین است.

شلمبرژه هم اکنون فعالیت قابل توجهی در مکزیک دارد.

این شرکت همچنین سابقه فعالیت یکپارچه در پروژه های مختلف آبهای عمیق در سراسر جهان از جمله خلیج مکزیک در آمریکا را دارد.

از طرف دیگر شرکت شورون می تواند یکی از بزرگترین برندگان اصلاحات مکزیک در طولانی مدت باشد. این شرکت نفتی نه تنها دومین شرکت بزرگ در این صنعت است بلکه یکی از بزرگترین رهن کنندگان و تولیدکنندگان در خلیج مکزیک آمریکا به شمار می آید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵