داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 73405
 
مزایده 137خودرو لوکس قاچاق
 
عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: از ابتدای امسال تاکنون میزان انهدام و امحای کالای قاچاق از سوی این سازمان نسبت به پارسال افزایش داشته به طوری که تا پایان مردادماه به 320 میلیارد ریال رسیده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰
عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: از ابتدای امسال تاکنون میزان انهدام و امحای کالای قاچاق از سوی این سازمان نسبت به پارسال افزایش داشته به طوری که تا پایان مردادماه به 320 میلیارد ریال رسیده است.
«علیرضا روحی علیایی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: با تدوین آیین نامه ای بین سازمان اموال تملیکی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سایر دستگاه های متولی، مقرر شد کالایی که از قابلیت صادرات برخوردار باشد به استناد بند 22 آیین نامه مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از شمول انهدام و امحا خارج شود.
روحی علیایی توضیح داد چنین کالاهایی مشمول «فروش به شرط صادرات» می شود و خودرو لوکس نیز در این زمره قرار می گیرد.

** مزایده 137 خودرو لوکس
به گفته این مسئول، تاکنون بیش از 137 خودرو با حجم موتور بالاتر یا پایین تر از 2500 سی.سی، به انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی وارد شده و در اختیار این سازمان قرار گرفته است.
روحی علیایی اضافه کرد: به استناد بند دوم این آیین نامه، فروش به شرط صادرات این خودروها در قالب مزایده انجام می شود اما خریدار باید تضمین هایی برای خروج آنها از کشور به گمرک ارایه کند.
وی درباره اجرای سومین مرحله امحای این کالاها در سال 1395 در چهارشنبه گذشته گفت: ارزش این کالاها نزدیک به 120 میلیارد ریال و شامل کالاهای سریع الفساد، مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی، دارویی و لباس بود که در سراسر کشور منهدم و به آتش کشیده شد.
به گزارش ایرنا، چهارشنبه گذشته همگام با برخی دیگر از نقاط کشور 100 تن کالای قاچاق به ارزش 20 میلیارد ریال از سوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران به آتش کشیده شد.
چندی پیش «حبیب الله حقیقی» رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بر لزوم برخورد با قاچاق در مبادی ورودی و مرزهای کشور تاکید کرد و گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه مقصد حجم زیادی از قاچاق کشور استان تهران است، افزود: کالاهای قاچاقی که در تهران انبار می شود یا در کشور بازتوزیع می شود یا به سطح عرضه می رسد؛ به همین دلیل تهران از جایگاه نخست مبارزه در سطح عرضه برخوردار است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵