داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87455
 
پرسپولیس، اشتباهش را تکرار کرد
 
با وجود اینکه عمان در میان گزینه‌های پرسپولیس برای میزبانی در محله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نبود اما این کشور به عنوان میزبان انتخاب شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۶
با وجود اینکه عمان در میان گزینه‌های پرسپولیس برای میزبانی در محله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نبود اما این کشور به عنوان میزبان انتخاب شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، باشگاه پرسپولیس که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، از الهلال عربستان در عمان میزبانی کرده بود باز هم این کشور را به عنوان میزبان دیدار تیم خود و الاهلی عربستان انتخاب کرده است، این درحالی است که پیش از این انتقاداتی نسبت به میزبانی این کشور در دیدار برابر الهلال مطرح شده بود و انتخاب مجدد آن، کمی عجیب به نظر می‌رسد.

در دیدار پرسپولیس مقابل الهلال، مدیران پرسپولیس تصور می‌کردند که در عمان ایرانی‌های مقیم زیادی حضور دارند که در زمان بازی‌های پرسپولیس به ورزشگاه می‌آیند و از این تیم حمایت خواهند کرد اما در واقعیت این اتفاق رخ نداد و در دیدار رفت پرسپولیس و الهلال عربستان - که نماینده ایران، میزبان بود - شاهد آن بودیم که فقط تعدادی لیدر از در ورزشگاه حضور داشتند که آن هم از ایران خود را به مسقط رسانده بودند.

علاوه بر پرسپولیس، دیگر نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم از دیدار با تیم‌های عربستانی در عمان شکایت داشتند و این اتفاق را به ضرر خود عنوان کردند. پس از این اتفاقات و با وجود شرایط جوی کشور عمان و گرمای هوای این کشور در شهریور ماه، تمام این حرف و حدیث‌ها این تصور را ایجاد کرد که پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، دیگر عمان را به عنوان میزبان انتخاب نخواهد کرد. بعد از صعود پرسپولیس به جمع هشت تیم برتر آسیا و انتخاب امارات به عنوان میزبان دیدار پرسپولیس و الاهلی (بازی برگشت)، نام چند کشور به عنوان میزبان احتمالی بازی رفت به میزبانی پرسپولیس مطرح شد؛ تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و حتی قطر، در این میان مطرح شدند.

در همین رابطه طی روزهای گذشته محمدعلی ترکاشوند و پندار خمارلو شرایط کشورهای منطقه را برای میزبانی تیم فوتبال پرسپولیس بررسی کردند و حتی این دو، سفری نیز به بیشکک، پایتخت کشور قرقیزستان داشتند تا شاید این کشور را به عنوان میزبان دیدار تیم خود و الاهلی انتخاب کنند اما با وجود این که مذاکراتی انجام شد، در نهایت توافقی میان دو طرف حاصل نشد تا این که عمان - که حتی نامش در میان گزینه‌های پرسپولیس نبود - به عنوان میزبان دیدار پرسپولیس انتخاب شد.

نکته عجیب این است که حتی پرسپولیسی‌ها کشور قطر را به عنوان میزبان انتخاب نکردند تا با استفاده از اختلاف سیاسی پیش آمده بین قطر و عربستان، امکانات خوبی برای میزبانی فراهم کنند. عربستان سعودی به دلیل اختلاف سیاسی با ایران از AFC خواسته بود که بازی تیم‌هایش با نمایندگان ایران در کشور ثالث برگزار شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با این درخواست موافقت کرده بود. این کشور بعد از اختلاف با قطر، درخواست مشابهی به AFC ارائه داد که بر اساس آن، تیم‌های عربستانی به قطر هم سفر نکنند اما به نظر نمی‌رسد که کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی درباره این درخواست، تصمیم‌گیری کند. ضمن این که پرسپولیس می‌توانست با انتخاب قطر، عربستانی‌ها را در شرایط سختی قرار دهد و آنها را مجبور کند که یا به سفر به دوحه تن دهند یا یک بار دیگر در AFC برای خود پرونده شکایت از یک کشور آسیایی را باز کنند که در هر دو حالت به نوعی متضرر می‌شدند.

البته بدبینانه‌ترین فرضیه در این مساله این است که پرسپولیسی‌ها در بازی رفت با الاهلی، به حضور هواداران عربستانی در ورزشگاه و درآمد بلیت‌فروشی دل‌خوش کرده‌اند که در این صورت باید دو بار تاسف خورد. در مجموع، با وجود انتقاداتی که نسبت به میزبانی عمان در گذشته مطرح شده بود، انتخاب دوباره این کشور از سوی مسئولان باشگاه پرسپولیس بسیار عجیب به نظر می‌رسد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵