داخلی اقتصاد خبر
۱
 
کد مطلب: 86915
 
نامه نمایندگان به روحانی درباره کاسپین و آرمان
 
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسات اعتباری از جمله کاسپین و آرمان و تصمیم‌گیری در این زمینه در جلسه سران قوا و یا شورای امنیت ملی شدند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسات اعتباری از جمله کاسپین و آرمان و تصمیم‌گیری در این زمینه در جلسه سران قوا و یا شورای امنیت ملی شدند.

به گزارش ایسنا، متن این نامه به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با احترام و آرزوی موفقیت برای جنابعالی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیرو تذکرات متعدد اینجانب و سایر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص رسیدگی به وضعیت موسسات مالی و اعتباری؛ متأسفانه، هیچ مقام مسئولی پاسخگوی وضعیت نابسامان بوجود آمده نیست و مردم عزیزی که کمترین سرمایه خود را جهت کمک هزینه خود سپرده‌گذاری کرده بودند،‌ هم اکنون به مالباختگانی تبدیل شده‌اند که امینت زندگیشان به خطر افتاده است؛

جناب آقای رییس جمهور، شایسته و زیبنده دولت تدبیر و امید نیست که وزیر اقتصاد اعلام کند موضوع به وزارت اقتصاد و دارایی مرتبط نیست،‌ رئیس کل بانک مرکزی هم که پاسخگوی مجلس نیست، پس پاسخگوی وضعیت نابسامان اقتصادی بوجود آمده چه کسی می‌باشد؟

جناب آقای دکتر روحانی، مردم با هزاران امید و آرزو به جنابعالی که شعارتان تدبیر و امید بود رأی دادند، الان هم بخش قابل توجهی از جامعه که سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری مخصوصاً کاسپین، آرمان و... هستند،‌ با هزاران امید از جنابعالی انتظار تدبیر دارند.

اجازه ندهید به مردم مظلوم ظلم مضاعف شود؛

جناب آقای رییس جمهور، آیا از وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی خود پرسیده‌اید که تاکنون چه اقدامی در این خصوص کرده است؟ آیا از آقای سیف پرسیده‌اید اگر اینها مجوز فعالیت داشتند پس چرا نظارت لازم انجام نشده است؟ و اگر مجوز نداشتند که وامصیبتا.

جناب آقای دکتر روحانی، جنابعالی رئیس شورای امنیت ملی کشور هستید، بنده و نمایندگان امضاء کننده به عنوان خادمین مردم تأکید می‌کنیم اگر سریعاً به موضوع رسیدگی نشود این مسأله به یک بحران ملی تبدیل خواهد شد؛

لذا، خواهشمندم، دستور فرمایید، با قید فوریت، موضوع در جلسه سران قوا و یا در شورای امنیت ملی مطرح و در خصوص حل مشکل مردم تصمیم‌گیری گردد.

قبلاً از بذل توجه و عنایت جنابعالی سپاسگزارم.

با سپاس- محمد عزیزی

نماینده مردم شریف ابهر، خرمدره و سلطانیه»
Share/Save/Bookmark


Ghasem
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۵:۴۳:۲۹
با سلام و عرض خسته نباشید
لطفا پیگیر این موضوع باشید که به منظور تسریع و تسهیل در امر شناسایی اموال و دارایی های متهمین پرونده کاسپین و فرشتگان و صیانت از حقوق سپرده گذاران و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر امنیت سرمایه گذاری اسامی متهمین این پرونده همچون بابک زنجانی و شهرام جزایری به اطلاع نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی و عموم مردم شریف ایران برسد. تا حداقل بخشی از اعتماد از دست رفته سیستم بانکی دربین مردم تسلی یابد .
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵