کد مطلب: 32905
 
بحث بنزین داخلی ادامه دارد
 
موافقان توقف تولید سوخت پتروشیمی‌ها، موافق حفظ فرایند خط تولید این سوخت هستند، به این معنا که این فرایند فراورده‌ای را تولید می‌کند که از قبل برای آن طراحی شده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۷
ماموریت خط تولید پتروشیمی‌ها، پس از توقف سوخت آلاینده
در سه ماه گذشته موضوع آلایندگی سوخت تولیدی پتروشیمی‌ها مساله‌ای بود که مسئولان وزارت نفت بر آن تاکید داشته‌ و دارند.کمیسیون انرژی مجلس هم در این زمینه دستور بررسی سوخت مصرفی وسایل حمل و نقل را در دستورکار قرار داد و با تشکیل جلسات مستمر این موضوع را با حضور مسئولان وزارت نفت، محیط زیست و استاندارد بررسی کرد که تاکنون این دستور کار مفتوح است.

کمیسیون بهداشت و درمان نیز پیرو دستور رئیس مجلس بررسی کیفیت بنزین وارداتی، تولیدی پالایشگاه و پتروشیمی‌ها را در دستورکار قرار داده است، تهیه گزارش کمیسیون مذکور قرار بود نیمه همین ماه آماده شود که به بعد از تعطیلات مجلس موکول شده است.

در این میان موافقان توقف تولید سوخت پتروشیمی‌ها به موازات تاکیدشان بر توقف این نوع فراورده به دلیل آلایندگی زیست محیطی، اظهار کرده‌اند که این توقف به معنای پرچیده شدن فرایند تولید سوخت در پتروشیمی‌ها نیست و هر زمان که کشور در شرایط خاص قرار گیرد می‌تواند از آن استفاد کند، اما اکنون که می‌توان بنزین یورو ٤ به میزان مورد نیاز وارد کرد دلیلی نیست سلامتی مردم را با تهدید مواجه کرد.

برخی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس بارها گفته‌اند که تولید سوخت در پتروشیمی‌ها در یک دوره زمانی خاص که کشور از سوی بیگانگان با تهدید روبرو بود، انجام می‌شد، ولی اکنون پتروشیمی‌ها باید به ماموریت اصلی خود باز گردند.

در این زمینه جلیل جعفری خلخال‌بنه دبیر فعلی کمیسیون انرژی و از موافقان توقف تولید سوخت پتروشیمی‌ها پیشتر به شانا گفته بود: توقف تولید این سوخت به معنای برچیده شدن فرایندهای تولیدی نیست و هر زمان کشور با تحریم مواجه شود از آن استفاده می‌شود.

منبع: شانا
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵