داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 11520
 
لاریجانی : مخالف کمک به مردم نیستیم/ نمی‌گوییم فاز دوم هیچ‌وقت اجرا نشود
 
رئیس مجلس گفت: کسی مخالف کمک به مردم نیست و مخالفت با اجرای فاز دوم هدفمندی برای جلوگیری از فشار به مردم به خاطر آماده نبودن شرایط است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۸
علی لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در خصوص مخالفت مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: تصمیم مجلس برای توقف فاز دوم هدفمندی مربوط به سال ۹۱ است.

وی خاطر نشان کرد: اینکه وضعیت سال ۹۲ برای اجرای فاز دوم هدفمندی چگونه باشد، نیازمند بررسی است و مجلس بر اساس شرایط زمانی نظر خواهد داد.

رئیس مجلس گفت: بسیاری از صاحب‌نظران در مجلس معتقدند شرایط کشور به سبب مشکلات معیشتی مردم و گرانی و معضل اشتغال آماده اجرای فاز دوم هدفمندی نیست.

نمی‌گوییم فاز دوم هیچ‌وقت اجرا نشود

لاریجانی در عین حال متذکر شد: این به معنای آن نیست که هیچ وقت فاز دوم طرح اجرا نشود بلکه یک مرحله را اجرا کردیم و شرایط اقتصادی ما وضع دیگری پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: کسی با نفس هدفمندسازی یارانه‌ها مخالفتی ندارد اما مهم زمان است و باید شرایط را آماده کنیم و اگر سال آینده شرایط عادی و وضعیت مردم بهتر شد، گام بعدی را بر می داریم.

رئیس مجلس در واکنش به اظهارات کسانی که قوه مقننه را مانع اجرایی شدن هدفمندی یارانه‌ها و مخالف کمک به اقشار کم درآمد معرفی می کنند، گفت: کسی با کمک به مردم و بالا رفتن قدرت خرید آنها به ویژه اقشار کم درآمد مخالف نیست.

لاریجانی افزود: مسأله اینست که آیا مردم در شرایط فعلی تحمل دارند که در ازای اندک افزایش یارانه‌ها، مثلاً قیمت گازوئیل ۲۰۰۰ و قیمت بنزین ۲۵۰۰ تومان و نرخ برق ۴ برابر شود؟

وی با بیان اینکه شرایط برای اجرای فاز دوم هدفمندی مهیا نیست، تصریح کرد: اگر شرایط مقداری آرام، قیمت دلار ثابت و تورم مهار شود، می‌توان برای اجرای فاز دوم در فضایی معقول‌تر تصمیم‌گیری کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵