کد مطلب: 82540
 
سخنان جدید دبیر کل اوپک در عراق
 
دبیر کل سازمان کشورهای تولید کننده نفت (اوپک) گفت که کاهش جهانی قیمت های نفت در طول دوسال گذشته، سرمایه گذاری های بین المللی را تحت تاثیر قرار داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۷
دبیر کل سازمان کشورهای تولید کننده نفت (اوپک) گفت که کاهش جهانی قیمت های نفت در طول دوسال گذشته، سرمایه گذاری های بین المللی را تحت تاثیر قرار داد.
«محمد سانوسی بارکیندو» روز یکشنبه در نشست موسوم به «انرژی عراق در ۲۰۱۷» به منظور بررسی چشم انداز آینده نفت در اقتصاد عراق افزود: قیمت جهانی نفت از ژوئن ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۶ به میزان ۸۰ درصد کاهش پیدا کرد و سرمایه گذاری بین المللی را تحت تاثیر قرار داد.
سانوسی بارکیندو گفت: جنگی که هم اکنون عراق با تروریسم مشغول آن است فقط برای دفاع از خاک و ملت عراق نیست بلکه در دفاع از کل منطقه و جهان است.
دبیر کل اوپک تصریح کرد: بعد از شروع عملیات علیه تروریسم در عراق، بازار جهانی قیمت های نفت به سمت ثبات بیشتر پیش رفته است.
بارکیندو خاطرنشان ساخت که عراق درطول سال های اندک اخیر در زمینه تولید نفت پیشرفت های بزرگی داشته هر چند که با چالش های زیادی مواجه شد و در حال حاضر دومین کشور تولید کننده نفت در سازمان اوپک و چهارمین کشور در سطح دنیا است.
وی اضافه کرد: براساس آخرین گزارش اوپک در سال گذشته این کشور چهارمین ذخایر نفتی جهان را دارد که در ۲۰۱۵ از ۱۴۲ میلیارد بشکه به ۱۵۳ میلیارد بشکه رسید.
دبیر کل سازمان کشورهای تولید کننده نفت در این نشست، همکاری عراق با اوپک را در کاهش سهمیه ها و در نتیجه افزایش جهانی قیمت نفت خوب ارزیابی کرد.
وزیر نفت عراق در همین نشست اعلام کرد که انتظار می رود که عراق در سال آینده (۲۰۱۸) ذخایر نفتی اش به ۱۷۸ میلیارد بشکه برسد که بعد از عربستان دومین کشور در جهان از حیث ذخایر نفتی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵