کد مطلب: 75142
 
سیگنال‌های مثبت وزیر انرژی عربستان
کشورهای زیادی حاضرند به طرح فریز نفتی بپیوندند
 
خالد الفالح وزیر انرژی عربستان امروز گفت کشورهای زیادی قصد دارند اوپک را در کاهش سطح تولید همراهی کند و این امر بهبود مستمرِ قیمت نفت را تضمین می‌کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶

خالد الفالح وزیر انرژی عربستان امروز گفت کشورهای زیادی قصد دارند اوپک را در کاهش سطح تولید همراهی کند و این امر بهبود مستمرِ قیمت نفت را تضمین می‌کند.
به گزارش نکونیوز، خالد الفالح که در کنفرانس نفت و پول در لندن سخن می‌گفت تصویری مثبتی از طرح اوپک مبنی بر کاهش سطح تولید ارائه داد. خالد الفالح در حالی از تمایل بسیاری از کشورها به پیوستن به طرح اوپک سخن گفت، که برخی از تولیدکنندگان نظیر نروژ و مکزیک صراحتاً گفته‌اند که تولید نفت خود را کاهش نمی‌دهند.
روسیه که بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت در اوپک است از توافق اوپکی‌ها مبنی بر کاهش سطح تولید نفت حمایت کرده و گفته است که این کشور نیز به آن‌ها می‌پیوندد. دبیرکل اوپک، محمد بارکیندو، دیروز گفته بود که امکان ندارد روس‌ها از طرح فریز نفتی خارج شوند.
علاوه بر این، خالد الفالح تصویر مثبتی از بازار نفت ارائه داد. وی گفت، بازار نفت «واضحاً در حال رسیدن به تعادل» است. خالد الفالح عنوان کرد که ذخایر نفت خام آمریکا در حال کاهش است و عرضه و تقاضا در حال رسیدن به توازن هستند.
اظهارات خالد الفالح باعث شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد. نفت خام برنت در حال حاضر با افزایش ۶۸ سنتی در ۵۲ دلار و ۳۶ سنت مبادله می‌شود.
نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز تا این لحظه افزایش ۱.۴ درصدی را تجربه کرده و در مرز ۵۱ دلار به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.
اعضای اوپک پیش از این توافق کردند که تولید نفت خود را کاهش داده و به محدود ۳۲.۵ تا ۳۳ میلیون بشکه در روز برسانند. قرار است اوپکی‌ها در اواخر ماه جاری میلادی نیز با هم در مورد سهمیه هر کشور برای تولید نفت مذاکره کنند.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵