کد مطلب: 86212
 
توضیح زنگنه درباره خبر تغییر مدیران
 
وزیر نفت درباره خبر تغییر مدیران در این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
وزیر نفت درباره خبر تغییر مدیران در این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره خبر تغییر مدیران غیرهمسو با دولت در این وزارتخانه اظهار کرد: دو سه سال پیش هم برخی رسانه‌ها خبری منتشر کردند که مدیران ارزشی را کنار گذاشته‌اند، اگر کنار گذاشته شده بودند پس این خبر جدید چیست؟ یعنی آن قبلی دروغ بوده؟

وزیر نفت در ادامه تصریح کرد: اصلا مگر می شود مدیر مخالف در دولت گذاشت. این همه ملت رای دادند تا به یک سیاست، گفتمان و فکر رای داده باشند. مخالفین دولت که سیاست دولت را قبول ندارند اگر در وزارتخانه ای وجود دارند برای چه می مانند. یعنی می مانند که سیاستی را که قبول ندارند اجرا کنند؟ باید پرسید که تو چه فعالی هستی که باورها و اعتقادات را زیر پا می‌گذاری. چراکه موجودیت انسان به پیاده کردن باورهایش است.

وی در پاسخ به سوالی درباره صادرات نفت ایران و توافقات در اوپک یادآور شد: آنچه صادر و تولید می‌کنیم همان است که منابع ثانویه می‌گویند. ما با آنچه در جلسات تفاهم کردیم وفادار بودیم و جلسه پنجشنبه در اوپک هم نشان داد که همه اعضا صددرصد به توافقات وفادار بوده اند.

زنگنه در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور نمی تواند پول نفت خود را از خارجی بگیرد تاکید کرد: ما پولمان را می‌گیرم و اینها همه شایعات است. من اعدادی را می شنوم و از کسانی که آن را می گویند، می خواهم که مدارکشان را بدهند. این چه رفتار رسانه ای است که بعضی ها دارند؟ یا مثلا می گویند آقای ج . پ درجایی ملاقات کرده. این کیست که در رسانه هست اما هیچ کس نمی بیند. خب اسم کاملش را بگویید تا پیگیری شود.

وی همچنین خطاب به رسانه ها گفت: شما رسانه ها چرا این رفتار غیر رسانه ای را محکوم نمی‌کنید می‌گویند 20 میلیارد از پول نفت بیرون است و نیامده، خب کجاست؟ یا مثلا می گویند در قرارداد با ترکیه جریمه شده ایم و هرچه توضیح می دهیم باز حرف خودشان را میزنند. شرف و اخلاق رسانه ای چیز دیگری است و غیر از اخلاق دینی است. در دوره انتخابات که خدا و پیغمبر کنار رفته بود. حال که انتخابات تمام شده برخی رسانه ها حیثیتشان را زیر سوال می برند.

وزیر نفت در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا در زمینه رعایت اخلاق رسانه ای با رئیس سازمان صداوسیما صحبتی شده است یا خیر، اظهار کرد: در دولت با آقای علی عسگری کلی صحبت هست. البته عمده این حرف من ناظر بر صداوسیما نیست و به برخی رسانه های دیگر مربوط می شود.

به گزارش ایسنا، پس از مطرح شدن این سوال توسط خبرنگار یکی از رسانه ها خبرنگار صداوسیما در دفاع از سازمان متبوعش ابتدا به خبرنگار سوال کننده به صورت لفظی اعتراض کرد و پس از آن با برخورد فیزیکی نسبت به سوال او واکنش نشان داد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵