داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 82586
 
سیاست‌های آب در مجمع تشخیص
 
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از نهایی شدن سیاست‌های کلان کشور در بخش آب و اجماع ملی بین قوه مجریه و مقننه برای کاهش مصارف آب خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از نهایی شدن سیاست‌های کلان کشور در بخش آب و اجماع ملی بین قوه مجریه و مقننه برای کاهش مصارف آب خبر داد.

رحیم میدانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه برخلاف برنامه های قبلی که افزایش مصرف به نوعی هدف بود، گفت:در قانون برنامه ششم یک اجماع ملی بین قوه مجریه و مققنه ایجاد شد تا برخلاف برنامه‌های قبلی که همه به نوعی به دنبال افزایش مصرف آب بودند، در این برنامه بتوانیم از مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای دریافت کنیم تا مصارف کشور را کاهش دهیم.

وی افزود: در طول برنامه ششم توسعه دیده شد با اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب سطحی و زیرزمینی که به دلیل مصارف بی رویه و غیرمجاز به حالت فاجعه باری افتاده به حالت طبیعی باز گردد و به پایداری برسد.

میدانی از "تدوین سیاست‌های کلان کشور در بخش آب" خبر داد و گفت:این اقدام آخرین دستاوردی بود که در سال 95 در اتاق فکر آب وزارت نیرو نهایی و با امضای وزیر نیرو به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد تا از این طریق به مقام معظم رهبری تقدیم شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵