کد مطلب: 20566
 
قیمت نفت برنت از ۱۱۶ دلار گذشت
 
به دنبال بالا گرفتن نگرانی ها از تهاجم نظامی آمریکا علیه سوریه و بروز اختلال در عرضه نفت، قیمت جهانی نفت در معاملات روز گذشته از مرز ۱۱۶ دلار در هر بشکه عبور کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۳۲
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: پس از اینکه دیروز سرمایه گذاران به دلیل نگرانی از تهاجم نظامی آمریکا به سوریه و افزایش قیمت نفت برای خرید بیشتر به بازار هجوم آوردند، قیمت نفت خام آمریکا به بالاترین رقم در بیش از دو سال گذشته رسید.

سرمایه گذاران نگرانند که حمله آمریکا به سوریه منجر به بروز درگیری ای گسترده تر در خاورمیانه شود و عرضه نفت را مختل سازد.

در معاملات دیروز و پیش از پایان معاملات هفته، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر با ۲ درصد (۲ دلار و ۱۶ سنت) افزایش به ۱۱۰ دلار و ۵۳ سنت رسید. آخرین بار در سوم ماه می ۲۰۱۱ قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا به ۱۱۱ دلار و ۵ سنت رسیده بود.

همچنین قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه اکتبر متاثر از نگرانی ها در مورد وضعیت سوریه، ۸۶ سنت افزایش یافت و به ۱۱۶ دلار و ۱۲ سنت رسید.

کنگره آمریکا قرار است هفته جاری در مورد پیشنهاد اوباما در مورد حمله نظامی به سوریه رای گیری کند.

اندی لبوف، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «بالاگرفتن جنگ لفظی و تنش مطمئنا توجه بازار نفت را به خود جلب کرده است.»

در نشست گروه ۲۰ در سن پترزبورگ روسیه، اوباما به شدت از سوی روسیه، چین، اتحادیه اروپا و کشورهای مهم با اقتصاد در حال ظهور در مورد عدم حمله نظامی به سوریه بدون مجوز شورای امنیت تحت فشار بود.

اما اوباما گفت، عدم اقدام در قبال استفاده سوریه از سلاح شیمیایی دولت های سرکش را برای استفاده مجدد از این سلاح ها جسورتر می کند. اوباما گفت، روز سه شنبه در مورد سوریه با مردم آمریکا سخن خواهد گفت.

افزایش قابل توجه قیمت نفت خام آمریکا فاصله قیمت بین نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا را به کمترین میزان در بیش از دو هفته گذشته رساند.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵