داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 106734
 
۱۵ سد کشور در وضعیت قرمز
 
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: از ۱۷۲ سدی که در مدار بهره برداری است، ۱۵ سد در شرایط قرمز قرار دارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: از ۱۷۲ سدی که در مدار بهره برداری است، ۱۵ سد در شرایط قرمز قرار دارد.
«محمد حاج رسولی ها» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: مخازن سدها باید به گونه ای باشد که بتواند تا ۱۸ ماه آب شرب مورد نیاز اهالی آن منطقه را تامین کند؛ سدی که این شرط را نداشته باشد، به اصطلاح در «وضعیت قرمز» قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در برخی استان ها مانند هرمزگان هیچ گونه ورودی آب به مخزن سد نداشتیم و به همین دلیل وضعیت سدهای این مناطق نگران کننده است.
به گفته مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، سدهای درودزن، زاینده رود، کوثر، دوستی و همچنین سدهای حوضه های کارون و مارون و همچنین «چاه نیمه ها» در وضعیت قرمز قرار دارند که که باید از آنها به طور ویژه مراقبت کنیم.
حاج رسولی ها از کاهش ۲۰ درصدی حجم مخازن سدهای کشور خبر داد و گفت: امسال به طور میانگین ۴۲ درصد از مخزن سدهای کشور آب دارد.
وی افزود: با توجه به اینکه تا پایان آذرماه از ذخایر آبی سال قبل استفاده می کنیم، حساسیت های تامین آب در بخش های مختلف تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در پاسخ به برخی اظهار نظرها که گفته می شود حق آبه محیط زیست داده نمی شود، گفت: به نسبت ورودی سدها، این اقدام انجام می شود..
به گزارش ایرنا، ۲۶ سد بزرگ از ابتدای دولت تدبیر و امید در کشور به بهره‌برداری رسیده که حجم مخازن سدها را به ۵۲ میلیارد مترمکعب افزایش داده است.
گزارش وزارت نیرو نشان می دهد که تا پایان دولت دوازدهم ۲ میلیارد و ۸۶۸ میلیون مترمکعب به ظرفیت آب تنظیمی سدهای کشور اضافه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵