داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 76673
 
زائران در انتظار بازگشایی مرز مهران
 
به دنبال بسته شدن مرز مهران از صبح پنجشنبه زائرانی که برای خروج راهی این گذرگاه مرزی شده بودند، در انتظار بازگشایی مرز هستند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۳
به دنبال بسته شدن مرز مهران از صبح پنجشنبه زائرانی که برای خروج راهی این گذرگاه مرزی شده بودند، در انتظار بازگشایی مرز هستند.
به گزارش ایرنا ، این در حالی است که با وجود بسته شدن مرز ورود زائران از مسیرهای مختلف استان ایلام به مهران و پایانه مرزی همچنان ادامه دارد.
بسته شدن مرز و افزایش ورودی ها به نقطه صفر مرزی باعث ازدحام زائران در محوطه بیرونی سرسرای پایانه و حتی مسیر 10 کیلومتری پل زائر این شهر به سمت پایانه مرزی شده است.
با وجود بستن میدان اربعین و پل زائر شهر مهران در ابتدای ورود به جاده پایانه ، زائران برای رسیدن به پایانه از راه های فرعی و خاکی خود را به مرز می رسانند.
شهر مهران و خیابان های دسترسی به مرز نیز همچنان با ازدحام و تراکم جمعیت زائران مواجه است.
به گفته مسئولان استان ایلام، تا پیش از بسته شدن مرز حدود یک میلیون زائر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز مهران وارد خاک عراق شوند.
زائران در مقابل آن مرز برای کسانی که قصد ورود و بازگشت از عراق دارند، باز است.
به گفته مسئولان ایلام، از صبح پنجشنبه تا نیمه های امشب حدود 30 هزار زائر ایرانی عتبات عالیات از گذرگاه مرزی مهران وارد کشور شدند.
انتظار می رود با نزدیک شدن به اربعین حسینی و بازگشت زائران به کشور در روزهای آینده روندی گسترده تر و افزایشی داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵