کد مطلب: 38413
 
شما نظر داده اید:
مهمترین عامل حوادث در صنعت نفت
 
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز در مورد مهمترین عوامل بروز حوادث اخیر در صنعت نفت نشان می دهد، بی احتیاطی کارگران را نمی توان عامل حوادث اخیر دانست.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۲
نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز در مورد مهمترین عوامل بروز حوادث اخیر در صنعت نفت نشان می دهد، بی احتیاطی کارگران را نمی توان عامل حوادث اخیر دانست.
به گزارش نکونیوز، نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز که طی دو هفته اخیر و در پی حوادث اخیر در صنعت نفت و مرگ تعدادی از کارگران در حوادث جداگانه در صفحه اصلی سایت قرار گرفت نشان می دهد از بین چهار عامل مطرح شده، مخاطبان نظرسنجی، بی احتیاطی کارگران را عامل آخر در بروز این حوادث می دانند، بطوریکه تنها ۱۴ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی، بی احتیاطی کارگران را عامل اصلی حوادث صنعت نفت ذکر کرده اند. این درحالیست که پس از بروز این حوادث، اغلب مسوولان، عامل حادثه را بی احتیاطی کارگران ذکر می کنند تا از این طریق، مسوولیت را از خود ساقط کنند. این در حالیست که ۳۶ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی، عدم نظارت دقیق توسط کارفرما را مهمترین عامل حوادث در صنعت نفت می دانند. ۲۵ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، ضعف پیمانکاران و ۲۵ درصد دیگر، عدم تعریف دقیق اصول ایمنی در صنعت نفت را به عنوان عوامل بروز حوادث اخیر در صنعت ذکر کرده اند. مجموع آمارها نشان می دهد که بیش از کارگران و حتی پیمانکاران، کارفرمایان در بروز این حوادث نقش دارند، ضمن اینکه نمی توان از کنار موضوع عدم تعریف دقیق اصول ایمنی در صنعت نفت نیز با بی تفاوتی عبور کرد، عاملی که همچون ضعف کارفرمایان، به مجموعه دولتی نفت باز می گردد. امید است با بهبود شرایط، شاهد کاهش حوادث در صنعت نفت باشیم چراکه مر هر عضوی از خانواده نفت، نه تنها برای همکاران آن فرد ناگوار است، بلکه تاثیرات غیر قابل جبرانی بر خانواده و بازماندگان او خواهد گذشت و به همین دلیل ضروری است مسوولان، برای جان کارگران در صنعت ارزش بیشتری قایل باشند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵