داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103746
 
پرداخت 183هزار وام ازدواج
 
معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ١٨٣ هزار نفر تسهیلات ازدواج گرفتند که با توجه به افزایش هر وام به ١5 میلیون تومان بیانگر عملکرد مناسب شبکه بانکی در این بخش است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷
معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ١٨٣ هزار نفر تسهیلات ازدواج گرفتند که با توجه به افزایش هر وام به ١5 میلیون تومان بیانگر عملکرد مناسب شبکه بانکی در این بخش است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا پیمان قربانی روز سه‌شنبه در بیست و هشتمین نشست سالانه «سیاست‌های پولی و ارزی ساختاری برای ثبات مالی» در مرکز همایش های صداوسیما، درباره اصلاحات بانک مرکزی در تسهیلات خرد گفت: این تسهیلات به 2 بخش قرض الحسنه ازدواج و بنگاه‌های کوچک و متوسط تقسیم می‌شود.
وی توضیح داد: پارسال یک میلیون و ٧5 هزار و 506 نفر تسهیلات ازدواج به ارزش ١٢٢ هزار و 5٣6 میلیارد تومان دریافت کردند.

** رشد 22 درصدی نقدینگی در سال 96
معاون اقتصادی بانک مرکزی در ادامه با بیان اینکه نقدینگی کشور در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن با رشد ٢٢.١ درصدی به یک هزار و 530 میلیارد تومان رسید، افزود: از این میزان، ١٢ درصد ناشی از ساماندهی موسسه های غیرمجاز بود.
وی یادآورشد: پایه پولی کشور در سال 1396 به ٢١4 هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به سال پیش از آن ١٩.١ درصد رشد داشت.
قربانی درباره حمایت از بنگاه‌های خرد و متوسط نیز گفت: در سال ١٣٩5 به میزان ١6 هزار و ٨٠٠ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ٢4 هزار فقره پرداخت شده است.
وی افزود: با توجه به تورم تک رقمی در 2 سال اخیر می‌توان گفت که در بخش رشد اقتصادی عملکرد مناسبی داشتیم.
معاون اقتصادی بانک مرکزی همچنین درباره اولویت های سیاستی در سال 97 نیز گفت: صیانت از دستاوردها در بخش تورم ، حمایت از تحولات سیاسی به ویژه در بخش غیرنفتی، تقویت سیاست‌های انضباط گرایانه مالی و پولی، مدیریت مناسب انتظارات تورمی و پرهیز از انتشار اخبار منفی از جمله این اولویت‌هاست.
به گزارش ایرنا، بیست و هشتمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی اصلاحات ساختاری و ثبات مالی، امروز با حضور ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی و مسعود نیلی مشاور اقتصادی رییس جمهوری در مرکز همایش های صدا و سیما شروع شد و تا فردا ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵