کد مطلب: 98859
 
ارزش صادرات محصولات پتروشیمی
 
مجتمع‎های پتروشیمی کشور از آغاز امسال تا پایان آذرماه بیش از 16 میلیون و 400 هزار تن محصول به ارزش هشت میلیارد و 581 میلیون دلار صادر کردند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶
مجتمع‎های پتروشیمی کشور از آغاز امسال تا پایان آذرماه بیش از 16 میلیون و 400 هزار تن محصول به ارزش هشت میلیارد و 581 میلیون دلار صادر کردند.
به گزارش چهارشنبه تارنمای شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای امسال تا پایان آذرماه بیش از هشت میلیون و 300 هزار تن محصول به ارزش چهار میلیارد و 303 میلیون دلار صادرات داشتند.
همچنین مجتمع‌های مستقر در منطقه ماهشهر بیش از چهار میلیون و 620 هزار تن محصول به ارزش 2 میلیارد و 494 میلیون دلار روانه بازارهای بین‌المللی کردند.
مجتمع‌های پتروشیمی دیگر مناطق نیز در این مدت بیش از سه میلیون و 400 هزار تن محصول به ارزش یک میلیارد و 783 میلیون دلار صادر کردند.
در دوره مورد بررسی، بالاترین میزان صادرات از نظر وزنی به پتروشیمی زاگرس با صدور بیش از 2 میلیون و 109 هزار تن محصول اختصاص داشت.
پتروشیمی نوری با صادرات بیش از 952 میلیون دلار محصول در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بالاترین میزان ارزش صادراتی را به خود اختصاص داد.
در میان مجتمع‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) با صادرات بیش از یک میلیون و 669 هزار تن محصول بیش از 824 میلیون دلار ارزآوری داشت.
پتروشیمی خارک از آغاز سال تا پایان آذرماه 873 هزار تن محصول به ارزش بیش از 295 میلیون و 622 هزار دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست صادرات را در میان مجتمع‌های دیگر مناطق کشور به خود اختصاص داد.
به گزارش ایرنا، ساماندهی واردات و صادرات از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.
پس از آن، سال 1395 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نیز (1396) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».
ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران بیش از 62 میلیون تن در سال است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵