داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 102990
 
حمایت از طرحهای اشتغال پایدار
 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری گفت: دولت از طرح ها و پروژه های موثر در ایجاد شغل پایدار و درآمدزا که افراد را برای پرداخت اقساط توانمند سازد، حمایت می کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری گفت: دولت از طرح ها و پروژه های موثر در ایجاد شغل پایدار و درآمدزا که افراد را برای پرداخت اقساط توانمند سازد، حمایت می کند.
سیدابوالفضل رضوی چهارشنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی افزود: هزار میلیارد ریال برای سه پیوست آموزشی، بازاریابی محصول و مشورتی در زمینه اینکه ایجاد چه شغلی قوی یا ضعیف است در نظر گرفته شده است.
وی گفت: سهم خراسان رضوی از 120 هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته به توسعه روستایی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، 6 هزار میلیارد و 100 میلیون ریال است که این استان بعد از سیستان و بلوچستان و منهای استان کرمانشاه، بیشترین اعتبار این بخش را دارد.
وی با تاکید بر پرهیز از اجرای پروژه های سنتی که جواب مثبت نمی دهد، گفت: بنای بدهکارزایی نداریم تا وام گیرنده ها در مقابل استانداری و مجلس تجمع کرده و بگویند توان بازپرداخت اقساط را ندارند، بلکه بنا بر ایجاد ارزش افزوده و اشتغال پایدار است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری با بیان اینکه بیکاری از مهمترین مشکلات کشور است افزود: بیش از سه میلیون نفر بیکار رسمی در کشور وجود دارد که 63 درصد آنها بالای دیپلمه هستند. برای اشتغال این افراد نمی توان مانند 10 سال قبل عمل کرد زیرا آن برنامه‌ها به درد امروز نمی‌خورد.
رضوی ادامه داد: دستگاه‌ها و سازمانها باید روشهای جدید در ایجاد اشتغال و شغلهای جدید را به کار گیرند، ایجاد شرکت های توسعه منطقه ای با حضور افراد دارای فکر، اندیشه، برنامه ریزی عملیاتی، تجربه کاری، مدیریتی و تمکن مالی بهترین کار برای ایجاد اشتغال پایدار است.
وی اظهار داشت: سود تسهیلاتی که برای ایجاد اشتغال ارائه می شود برای روستاییان و عشایر چهار درصد و دیگر مناطق 6 درصد است و طرح های تولیدی که در روستاها ایجاد می شود تا پنج سال و در مناطق محروم تا 10 سال از پرداخت مالیات معاف هستند.
وی گفت: در تاریخ ایران هیچ دولتی جز دولت تدبیر و امید لایحه دوفوریتی اشتغال روستایی به مجلس نداده است و دولت در آذر 95 این کار را کرد، هر چند این لایحه در مجلس به یک فوریتی تبدیل شد و تا شهریور 96 کارهای آن طول کشید.
رضوی به قابلیت خراسان رضوی برای ایجاد اشتغال اشاره کرد و افزود: سالانه 150 هزار میلیارد ریال لباس از مجاری قانونی و قاچاق وارد کشور می شود. خراسان رضوی با جمعیت 30 میلیون نفر زائر سالانه، ظرفیت بالایی در ایجاد کارگاههای خیاطی و دوخت لباس و ایجاد اشتغال دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵