کد مطلب: 106392
 
اظهار تمایل ترامپ به دیدار مجدد یا «اون»
 
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سخن از اظهار تمایل برای دیدار مجدد با رهبر کره شمالی کیم جونگ اون به میان آورد و از تلاش های خود برای قانع کردن پیونگ یانگ برای تحویل دادن سلاح های هسته ای دفاع کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سخن از اظهار تمایل برای دیدار مجدد با رهبر کره شمالی کیم جونگ اون به میان آورد و از تلاش های خود برای قانع کردن پیونگ یانگ برای تحویل دادن سلاح های هسته ای دفاع کرد.

ترامپ دیروز دوشنبه در مصاحبه با رویترز با توجه به دیدار پیشین خود با کیم جونگ در تاریخ 12 ژوئن (22 خرداد) گفت، من براین باورم که برغم انتشار شک و تردید گسترده در مورد تمایل کیم برای از بین بردن زرادخانه خویش، کره شمالی اقدامات خوبی در راستای انحلال هسته ای اتخاذ کرده است.
ترامپ در کنار تمجید از اقدامات خوب کره شمالی، از دولت چین به دلیل عدم همکاری و کمک در تحقق صلح در آسیا اظهار نارضایتی کرد و عنوان داشت، چین به علت تنش تجاری با آمریکا مانند سابق با دولت واشنگتن همکاری نمی کند.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنان خود افزود، من از زمان تحویل دفتر ریاست جمهوری در تاریخ ژانویه سال 2017 تا کنون به مدت سه ماه فشرده بر موضوع کره شمالی کار کرده ام در حالیکه روسای جمهور قبلی آمریکا 30 سال کار کردند.
وی افزود: من آزمایش هسته ای کره شمالی را متوقف کردم. من آزمایش موشکی کره شمالی را متوقف کردم. ژاپن بسیار خوشحال است. چه اتفاقی دارد می افتد؟ چه کسی می‌داند؟ خواهیم دید.
لازم به ذکر است، دونالد ترامپ و کیم جونگ در 22 خرداد ماه در سنگاپور دیدار کردند، از آن جهت که این نخستین بار بود که رئیس‌جمهوری آمریکا در دوره زمامداری با رهبر کره شمالی دیدار و گفت‌وگو می‌کرد، نشست سنگاپور تاریخی به شمار می‌رود.
دو طرف پس از مذاکرات موافقت‌نامه‌ای را امضا کردند که هدف از آن حرکت کره شمالی به‌سوی غیر اتمی شدن عنوان شده ‌است. با این حال شماری از مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی کره شمالی در هفته‌های گذشته تردیدهایی را در مورد اقدامات پیونگ‌ یانگ، پنهان‌ کاری و یا برخی ساخت ‌و سازهای نظامی در آن کشور مطرح کرده‌اند. همزمان گزارش‌هایی نیز در مورد تخریب یا پایان دادن به فعالیت‌ها در برخی تاسیسات مهم اتمی و نظامی کره شمالی منتشر شده‌است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵