کد مطلب: 109019
 
انجام بیش از 44 هزار نقطه ضخامت سنجی در شركت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران
 
رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شركت بهره‌برداري نفت و گاز گچساران از انجام 44 هزار و 220 نقطه ضخامت‌سنجي از ابتداي امسال تاكنون در اين شركت خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۶
به گزارش خبرنگار نکونیوز به نقل از روابط عمومي شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، عزيزاله طريقي نژاد گفت: در این مدت انجام آزمايشات ضخامت‌سنجي، آلتراسونيك و بررسي نقاط مستعدخوردگي ۴۴ هزار و ۲۲۰ نقطه مستعدخوردگي به ميزان ۲۵۴ هزار و ۴۰۰ دسي‌متر‌مربع در تاسيسات و خطوط لوله شامل ۴ ايستگاه تقويت فشار ضعيف گچساران، ايستگاه‌هاي تقويت فشار و تزريق گاز گچساران و نرگسي، مجتمع گاز و گاز مايع۱۲۰۰، چندراهه‌هاي گازي گچساران و لخته‌گيرسياهمكان باموفقيت صورت‌گرفته‌است.
وي درخصوص هدف از انجام اين عمليات اظهار كرد: در نتيجه انجام اين فعاليت در ۱۹۰ نقطه كاهش ضخامت مشاهده و شناسايي شد كه دستورالعمل تعويض آنها صادر گرديد و بايد عنوان كرد شناسايي اين نقاط در راستاي ايمن سازي محيط كار كاركنان، تاسيسات و جلوگيري از وقوع حوادث مي باشد.
رييس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شركت بهره‌برداري نفت و گاز گچساران به تعميرات اساسي و بازرسي دوره‌اي تجهيزات و تاسيسات در كارخانه ها و واحدهاي مختلف به ميزان ۴۰۶ نفر روز اشاره كرد و گفت: با انجام تعميرات اساسي و بازرسي دوره‌اي تجهيزات و تاسيسات، نقاط ضعف و بحراني تجهيزات و تاسيسات شناسايي و برنامه‌ريزي به جهت تعمير و رفع عيوب آنها انجام شد.
طريقي نژاد افزود: همچنين اندازه‌گيري و پايش ميزان خوردگي داخلي در تاسيسات و خطوط لوله به ميزان ۲۸۵ نقطه بوده كه با انجام پايش خوردگي داخلي در تاسيسات از وضعيت و ميزان خوردگي داخلي اطلاعات كامل به دست آمده و با بهينه سازي شيوه و ميزان تزريقي مواد ممانعت‌كننده خوردگي از بروز خوردگي داخلي شديد در تاسيسات جلوگيري به عمل آمده است .
وي به ديگر اقدامات انجام شده در اداره بازرسي فني و خطوط نفت و گاز این شرکت اشاره و خاطر نشان كرد: بازرسي دوره‌اي و مستمر سامانه‌هاي حفاظت كاتدي منصوب بر روي خطوط لوله زيرزميني و همچنين اندازه‌گيري ميزان اختلاف پتانسيل الكتريكي خطوط و لوله تحت حفاظت كاتدي به تعداد ۷ هزار و ۵۷۱ مورد و بازرسي سامانه‌هاي تزريق پيوسته مواد شيميايي در تاسيسات و خطوط لوله جمعاً به ميزان ۳ هزار و ۴۱۱ دستگاه با موفقيت صورت گرفته است .
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵