کد مطلب: 104014
 
واگذاری نفت به بخش خصوصی
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، استراتژی این شرکت را واگذاری تدریجی عملیات بهره‌برداری به بخش خصوصی اعلام کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، استراتژی این شرکت را واگذاری تدریجی عملیات بهره‌برداری به بخش خصوصی اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی کاردر روز دوشنبه در نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و گاز در بخش ساحل و فراساحل، افزود: در صنعت نفت ایران قیمت تمام شده در حوزه ساخت، تجهیزات و بهره برداری نسبت به بقیه جهان ارزان تر است.
وی اظهار کرد: البته این ارزانی نباید سبب بی توجهی به حفظ دارایی ها شود زیرا می تواند سبب از دست دادن منافع و آسیب به منابع انسانی شود.
معاون وزیر نفت اضافه کرد: اکنون در بخش ساحل و فراساحل 400 میلیارد دلار دارایی موجود است که حساسیت نگهداری از این تاسیسات را افزایش می دهد.
وی افزود: صنعت نفت به دلیل قدمت که باعث فرسودگی می شود و همچنین به علت ماهیت عملکرد که ایمنی بالایی دارد، به موضوع مدیریت دارایی‌های فیزیکی توجه ویژه ای داشته است.
کاردر با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی اظهار داشت: اعمال مدیریت دارایی ‌های فیزیکی مصداق «پیشگیری بهتر از درمان است» که باید در همه بخش های صنعت نفت انجام شود.
وی ادامه داد: آسیب‌دیدگی یا از بین رفتن دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت با توجه به ارزش بالایی که دارند، اهمیت زیادی داشته و باید از آن جلوگیری شود.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: این شرکت به عنوان کارفرما، به موضوع مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی توجه می‌کند و انتظار دارد شرکت‌های خصوصی نیز خود را در این حوزه تقویت کنند و آن را جدی بگیرند.
به گزارش ایرنا، نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت یکپارچگی دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و گاز در بخش ساحل و فراساحل به همت شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و با همکاری شرکت نفت فلات قاره ایران، نفت خزر، پایانه‌های نفتی ایران، نفت و گاز پارس و ملی حفاری ایران، امروز و فردا (4 و 5 تیرماه) در تهران برپاست.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵