کد مطلب: 106715
 
تمدید حکم زندان نامزد انتخابات ریاست جمهوری
 
شعبه نوزدهم دادگاه جزایی آنکارا با صدور حکمی، به تداوم حبس صلاح الدین دمیرتاش رهبر سابق حزب دموکراتیک خلق ها و نامزد انتخابات اخیر ریاست جمهوری ترکیه به اتهام 'هدایت گروه تروریستی' رای داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
شعبه نوزدهم دادگاه جزایی آنکارا با صدور حکمی، به تداوم حبس صلاح الدین دمیرتاش رهبر سابق حزب دموکراتیک خلق ها و نامزد انتخابات اخیر ریاست جمهوری ترکیه به اتهام 'هدایت گروه تروریستی' رای داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، دادگاه رسیدگی به اتهامات دمیرتاش، در شعبه نوزدهم دادگاه آنکارا برگزار شد که در جریان آن رهبر سابق حزب دموکراتیک خلق ها به عنوان متهم، توسط ویدیو کنفرانس از زندان ادیرنه در این جلسه شرکت کرد.
بنا بر اعلام روزنامه جمهوریت، قاضی دادگاه در ابتدای جلسه رسیدگی به بیان اتهامات وارده پرداخت و از دمیرتاش خواست تا به قرائت دفاعیه خود بپردازد که رهبر حزب دموکراتیک خلق ها با بیان این که دفاعیه را تنها با حضور فیزیکی در دادگاه و در حضور وکلای خود خواهد خواند، از اظهار نظر خودداری کرد.
به نوشته این رسانه، قاضی پرونده در نهایت رای به تداوم حبس دمیرتاش در زندان داد و سوم اکتبر سال جاری را تاریخ بعدی جلسه رسیدگی به پرونده وی اعلام کرد.
دمیرتاش از 14 آبان سال 1395 به اتهام همکاری با گروه های تروریستی، تحریک مردم به شورش و چند اتهام دیگر در در زندان استان ادیرنه در غرب ترکیه در بازداشت موقت به سر می برد.
وی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ترکیه، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها بود و شرایط ویژه ای را هم در خصوص نامزدی و هم برای تبلیغات انتخاباتی تجربه کرد و به نسبت دیگر نامزدها با محدودیت بیشتری در معرفی و تبلیغات خود رو به رو شد.
این نامزد کردتبار انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که مورد حمایت جمع کثیری از جمعیت کُرد و برخی تحول خواهان ترکیه بود، تنها از طریق پیام هایی که به وسیله شبکه های اجتماعی منتشر کرد، به اعلام مواضع خود پرداخت.
این نامزد انتخابات ترکیه با استفاده از حق 10 دقیقه ای قانونی خود، از طریق ویدئوی ضبط شده در تلویزیون ملی ترکیه(تی.آر.تی) به ایراد سخنرانی تبلیغاتی پرداخت و انتقادات تندی را علیه اردوغان و حزب حاکم بیان کرد.
وی در انتخابات سوم تیرماه ریاست جمهوری ترکیه توانست حدود هشت درصد آرای مردم ترکیه را کسب کند.
برخی مقامات دولت ترکیه منتقد جدی مواضع حزب دموکراتیک خلق ها هستند و آنها را حامی تروریست ها و نماینده نیروهای پ.ک.ک در داخل پارلمان ترکیه می دانند.
ماه گذشته میلادی، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در گفت و گو با تلویزیون خبر.تورک اظهار کرد: حزبی به نام دموکراتیک خلق ها(ح.د.پ) وجود ندارد بلکه این تشکیلات، شاخه سیاسی حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) محسوب می شود و کسی نمی تواند امروز منکر روابط مخفیانه و منافع مشترک میان حزب دموکراتیک خلق ها و پ.ک.ک شود.
وی افزود: صلاح الدین دمیرتاش رهبر سابق دموکراتیک خلق ها پیش از زندانی شدن مدعی شد که پ.ک.ک تشکیلاتی تروریستی نیست.
وزیر کشور ترکیه مدعی صدور دستور قتل 53 انسان در کوبانی توسط دمیرتاش شد.
سویلو همواره رای دادن به نامزدهای حزب دموکراتیک خلق ها را زیر پاگذاشتن خطوط قرمز و تهدیدی علیه امنیت ملی کشور ترکیه عنوان کرده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵