کد مطلب: 90063
 
رشد تولید نفت خام آمریکا رکورد زد
 
تولید نفت خام آمریکا در ماه مه تحت تاثیر افزایش تولید در تگزاس و فعالیت‌های فراساحلی خلیج مکزیک، به بالاترین رکورد ۱۶ ماه گذشته رسید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
تولید نفت خام آمریکا در ماه مه تحت تاثیر افزایش تولید در تگزاس و فعالیت‌های فراساحلی خلیج مکزیک، به بالاترین رکورد ۱۶ ماه گذشته رسید.


به گزارش ایسنا، آمار ماهانه‌ای که از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، نشان داد تولید در ماه مه ۵۹ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۹.۱۷ میلیون بشکه در روز رسیده است در حالیکه میزان تولید در آوریل ۹.۱۱ میلیون بشکه در روز بود.

میزان رشد تولید نفت در آوریل نیز مورد بازنگری قرار گرفت و ۲۷ هزار بشکه در روز اعلام شد. تولید در تگزاس به میزان ۷۸ هزار بشکه در روز رشد کرد در حالی که در داکوتای شمالی ۱۲ هزار بشکه در روز نسبت به ماه پیش از آن کاهش داشت.

تولید و تقاضا برای نفت خام آمریکا به دقت از سوی بازار نفت رصد می‌شود زیرا برخی از تحلیلگران انتظار دارند تولید رو به رشد از سوی حوزه‌های شیل آمریکا، کاهش تولید اوپک را که با هدف کاهش اشباع عرضه جهانی صورت می‌گیرد، جبران کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تقاضا برای میعانات در مه ۶ درصد یا معادل ۲۲۴ هزار بشکه در روز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت و به ۳.۹۶۹ میلیون بشکه در روز رسید. تقاضا برای بنزین ۱.۶ درصد یا معادل ۱۵۴ هزار بشکه در روز رشد کرد و به ۹.۵۹ میلیون بشکه در روز رسید. مجموع تقاضای آمریکا برای نفت در مه ۴.۳ درصد رشد کرد و به ۲۰.۲۱ میلیون بشکه در روز رسید.

بر اساس گزارش رویترز، مجموع تولید نفت آمریکا مطابق با پیش بینی اداره اطلاعات انرژی، ۹.۱۸ میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم سال میلادی جاری بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵