کد مطلب: 64783
 
ایران در مقام چهاردهم تولید برق
 
ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور در سال گذشته در حالی به 74 هزار و 95 مگاوات رسید که که این میزان، موقعیت ایران را در مقام چهاردهم جهانی تثبیت کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹
ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور در سال گذشته در حالی به 74 هزار و 95 مگاوات رسید که که این میزان، موقعیت ایران را در مقام چهاردهم جهانی تثبیت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، با افزایش 943 مگاواتی، ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور در سال گذشته به 74 هزار و 95 مگاوات رسید که این میزان، موقعیت ایران را در مقام چهاردهمین جهانی تثبیت کرد.
براساس این آمار در حال حاضر واحدهای گازی با ظرفیت 26 هزارو 96 مگاوات، 35 درصد از مجموع ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور را در اختیار دارند.
پس از آن نیروگاه های سیکل ترکیبی با 18 هزارو 494 مگاوات در رده دوم این جدول قرار دارند. این نیروگاه‌ها نزدیک به 25 درصد از مجموع ظرفیت نصب نیروگاهی را در اختیار دارند.
براساس این آمار 21 درصد از ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور نیز به نیروگاه های بخاری با ظرفیت 15 هزارو 829 مگاوات اختصاص دارد.
همچنین نیروگاه های آبی با ظرفیت 11 هزارو 216 مگاوات، 15 درصد از مجموع ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور را به خود اختصاص داده‌اند.
در رده‌های بعدی این جدول نیروگاه اتمی با 1020 مگاوات، تولید پراکنده 766 مگاوات، دیزلی با 439 مگاوات و انرژی های تجدید پذیر با 235 مگاوات قرار دارند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵