داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 22149
 
روند کند ساخت مسکن مهر در پردیس
 
گزارش‌های میدانی از شهر جدید پردیس حاکی از این است که روند ساخت مسکن مهر در این شهر وضعیت مناسبی ندارد و خرید و فروش امتیاز مسکن مهر رونق داشته و قیمت آن نسبت به سال گذشته ۱۰ میلیون تومان افزایش نشان می‌دهد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۰
به گزارش فارس، با ورود به شهر جدید پردیس اولین نکته‌ای که به چشم می‌خورد جنب و جوش زیاد ساکنان این شهر است. شهری که تا همین ۱۰ سال پیش یعنی قبل از اینکه بحث مسکن مهر پیش بیاید، شهری آرام، تمیز و مناسب برای زندگی بود. اما با مطرح شدن مسکن مهر و زمزمه ساخت این واحدهای مسکونی در پردیس آرام آرام شهر پردیس بر سر زبانها افتاد و بسیاری از شهروندان تهرانی را به این فکر انداخت که روزی قیمت مسکن در این شهر گران خواهد شد، پس بهترین مکان برای زندگی از هر لحاظ شهر پردیس است. این شد که استقبال از مسکن مهر پردیس نیز مورد استقبال زیادی قرار گرفت.این شد که این شهر در حال حاضر آنچنان مثل گذشته آرام و بی سر و صدا نیست. اما نکته‌ای که این روزها اکثر متقاضیان مسکن مهر پردیس را نگران کرده است بحث روند کند ساخت واحدهای مسکونی مهر و تحویل این واحدها در زمان مقرر است.

موضوع دیگری که این روزها متقاضیان مسکن مهر و یا مردمی که تلاش دارند به هر نحوی مسکن مهر خریداری کنند خرید و فروش امتیاز مسکن مهر است.خرید و فروش مسکن مهر از زمانی که ثبت نام مسکن مهر متوقف و قیمت مسکن گران شد داغ شد.

*فاز ۹ شهر جدید پردیس از دی‌ماه سال گذشته هیچ پیشرفت فیزیکی نداشته

به همین منظور و برای اینکه از وضعیت ساخت واحدهای مسکونی مهر پردیس و خرید و فروش امتیاز مسکن مهر مطلع شویم سری به پروژه‌های مسکن مهر و بنگاههای مسکن این شهر زدیم.

نکته‌ای که در بدو ورود بسیار به چشم آمد سکوت و تعطیلی پروژه‌ها و خاموش بودن تابلوی روز شمار مسکن مهر در این شهر بود.

با ورود به فاز ۹ شهر جدید پردیس اگرچه صدای کامیون‌ها و بولدوزرهای راهسازی ما را خوشحال کرد که تعطیلی ساخت مسکن مهر در این شهر شایعه‌ای بیش نبوده است اما وقتی از کارگران مستقر در پروژه سوال شد که خدا را شکر پروژه‌ها نخوابیده‌اند و ساخت و ساز ادامه دارد گفتند که این پروژه از دی‌ماه سال گذشته هیچ پیشرفت فیزیکی نداشته است و این بولدوزرها هم برای راهسازی هستند و ربطی به پروژه مسکن مهر ندارد.

آنان دلیل توقف ساخت مسکن مهر در فاز ۹ پردیس را نبود بودجه و بدهی دولت به پیمانکاران عنوان کردند.

* بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی دولت به کوزوو و توقف ساخت در فاز ۱۱

بعد از اینکه از فاز ۹ دور شدیم وارد فاز ۱۱ شدیم اما نکته‌ای که باید در خصوص فاز ۱۱ شهر پردیس بگوئیم این است که برای ورود به این فاز باید راه پر پیچ و خم و سربالایی عجیبی را طی می‌کردیم.

وقتی به نزدیکی فاز ۱۱ رسیدیم به یک باره با خیل عظیمی از ساختمان‌های نیمه کاره که به گفته یکی از مهندسان پروژه "کوزو" تعدادشان ۳۵ هزار واحد است روبرو شدیم.

البته این مهندس پروژه "کوزو" یا همان فاز ۱۱ ابتدا از اینکه می‌خواستیم از این پروژه عکس بگیریم اظهار نارضایتی کرد و گفت باید از حراست کسب اجازه کنید تا بتوانید از محل، گزارش و یا عکس بگیرید.

بعد از اینکه مهندس پروژه کوزو را که حتی به خود اجازه نداد از داخل ماشین مخصوص شرکت "کوزو" پیاده شود را ترغیب کردیم که قصد ما کمک و اطلاع رسانی به مردم و مسئولان است لب به سخن گشود.

وی گفت: دولت در پروژه کوزو (فاز۱۱) به این شرکت ترکیه‌ای ۴۰۰ میلیارد تومان بدهکار است.

وی ادامه داد: حدود ۱.۵ ماه است که این پروژه خوابیده است و در حال حاضر با ۱۰ درصد توان در حال ادامه کار هستیم.*اگر پول پیمانکار را بدهند واحدها تا اسفند و اگر ندهند مهر ۹۳ تحویل می شودوی با بیان اینکه قرارداد ساخت این واحدهای مسکونی برای سازنده ۳۵۰ هزار تومان است، گفت: اگر پول پیمانکار ترکیه‌ای داده شود تمام این واحدهای مسکونی تا اواخر اسفندماه سال جاری تحویل داده می‌شد.

وی با بیان اینکه حدود ۴ ماه است هیچ پولی به پیمانکار ترکیه‌ای داده نشده است گفت: اگر پرداخت پول به همین شکل ادامه یابد اتمام این واحدهای مسکونی به مهرماه سال آینده کشیده خواهد شد.

به گفته وی، برخی از واحدهای مسکونی در این پروژه ۳۵ هزار واحدی به مرحله نازک کاری و حدود ۸۰ درصد نیز به مرحله سفت کاری رسیده‌اند.

* فاز ۸ بهترین پروژه در شهر پردیس

از فاز ۱۱ با خودروی خود با یک شیب تند به سمت پایین حرکت می‌کنیم و سعی می‌کنیم به فاز ۸ شهر پردیس که گفته می‌شود بهترین فاز این شهر است برویم.

یکی از افرادی که در این پروژه مشغول به کار است و می‌گوید از قول من ننویسید که اگر بنویسید دراین پروژه چه کاره هستم به راحتی شناسایی می‌شویم.

وی ادامه داد: در فاز ۸ شهر پردیس حدود ۳۵ هزار واحد قرار است احداث شود.

وی ادامه داد: در این فاز ۸ حدود ۸۰ پیمانکار حضور دارند که به نظر می‌رسد این فاز نیز به دلیل پرداخت نشدن مطالبات پیمانکاران به همان وضعیت فازهای دیگر از لحاظ تأخیر در واگذاری واحدهای مسکونی دچار خواهد شد.

* خرید و فروش امتیاز مسکن مهر/ هر امتیاز ۱۵ میلیون تومان

در ادامه گزارش برای اینکه گفته می شد در اطراف شرکت عمران شهر پردیس یک سری دلال وجود دارند و اقدام به خرید و فروش مسکن مهر می کنند رفتیم و وقتی خواستیم وارد این شرکت شویم با اطلاعیه ای مواجه شدیم که در آن نوشته شده بود برای کسب هر گونه اطلاعات در خصوص مسکن مهر به میدان عدالت در داخل شهر پردیس مراجعه کنید.

با دیدن این اطلاعیه از برخی افرادی که آنجا حضور داشتند در خصوص امتیاز مسکن مهر پرسیدیم.

یکی از کارمندان شهر پردیس با این تصور که ما خریدار امتیاز مسکن مهر هستیم به ما گوشزد کرد که اگر برای خرید امتیاز مسکن مهر آمده اید باید بگویم که این کار را نکنید چرا که این کار یک بازی دو سر باخت است.

وی گفت: اگر می‌خواهید امتیاز مسکن مهر بخرید به هیچ وجه از دلال و یا بنگاه‌های مسکن خرید نکنید.

وی ادامه داد: سعی کنید خرید امتیاز مسکن مهر را بطور مستقیم از افراد دارای امتیاز که مورد اعتماد است بخرید.

و.ی گفت: خرید امتیاز مسکن مهر یک بازی دو سر باخت است بنابراین برای اینکه در آینده به مشکل برنخورید از فروشنده امتیاز مسکن مهر وکالت بلاعزل و سفته بگیرید تا در آینده برای انجام کارهای مربوط به مسکن مهر بی تفاوت نباشد و در موارد ضروری حضور پیدا کند.

به گفته وی، هر امتیاز مسکن مهر ۱۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

* ترغیب بنگاه‌های مسکن برای خرید امتیاز مسکن مهر/ پارسال ۵ میلیون امسال ۱۵

برای اینکه از خرید و فروش امتیاز مسکن مهر اطلاعات بیشتری به دست بیاوریم وارد یکی از بنگاه‌های مسکن شدیم و وقتی به بنگاه مسکن رفتیم گفت که باید هرچه زودتر برای خرید امتیاز اقدام کنید چرا که امتیاز مسکن مهر در حال اتمام است.

وی که خود را استادی معرفی کرد گفت: امتیاز مسکن مهر سال گذشته به ۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد اما حال که قیمت مسکن نسبت به پارسال رشد کرده است و واحدها در حال تکمیل شدن است امتیاز خرید و فروش مسکن مهر نیز به ۱۵ میلیون تومان افزایش یافت.

*خرید و فروش امتیاز مسکن مهر غیرقانونی نیست

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود خرید و فروش امتیاز مسکن مهر غیرقانونی است، گفت: به هیچ وجه این کار غیر قانونی نیست چرا که در این معامله شما از فروشنده امتیاز یک وکالت بلاعزل می‌گیرد همان کاری که سالهاست برای فروش واحدهای مسکونی وام‌دار در تهران در دفترخانه ها انجام می‌شود.

استادی ادامه داد: اگر امتیاز مسکن مهر را نخرید فرصت را از دست داده‌اید چرا که افرادی هستند که با ۳۰ میلیون تومان در حال حاضر صاحب یک مسکن ۱۲۰ میلیون تومان هستند.

* رونق خرید و فروش مسکن مهر تنها پس از یک سال سکونت

پورعبداله یکی دیگر از مشاوران املاک در پردیس است که می‌گوید وارد خرید و فروش امتیاز مسکن مهر نمی‌شود.

وی گفت: در حال حاضر برخی از ساکنان مسکن مهر با مراجعه به بنگاه‌های مسکن قصد دارند تنها پس از یک سال سکونت واحد مسکونی خود را بفروشند.

به گفته وی، در حال حاضر قیمت یک واحد مسکونی ۶۰ متری (مسکن مهر) یک سال ساخت در شهر پردیس ۸۵ میلیون ، ۶۴ متری ۹۰ میلیون تومان و ۹۸ متری ۱۰۵ میلیون تومان.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵