کد مطلب: 109497
 
نظام پیمانکاری داخلی با اعتماد صنعت نفت توسعه یافته است
 
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، رشد سازندگان و توسعه نظام پیمانکاری داخلی را دستاورد اعتماد و حمایت مستمر صنعت نفت از ظرفیت‌های داخلی و دانش بومی برشمرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
به گزارش نکونیوز به نقل از شانا ، فریدون عباسی در جریان سفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان، در نشست با معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران و مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: با نگاهی به گزارش دستاوردهای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، رشد دانش و تجربه در بخش خصوصی استان خوزستان قابل مشاهده است و این در نتیجه اعتماد و حمایت‌های پیوسته صنعت نفت از ظرفیت‌های داخلی محقق شده است.
وی با بیان اینکه صنعت نفت به‌عنوان بخش حاکمیتی باید با تقویت و حمایت از شرکت‌های خصوصی داخلی، پیمانکاران قوی به‌وجود بیاورد که قادر باشند پروژه‌های بزرگ صنعت نفت را به‌خوبی اجرا کنند، افزود: مستندات این دستاوردها در حوزه ساخت کالا و تجهیزات صنعت نفت نیز می‌تواند برای اهداف آموزشی و پژوهشی در اختیار مراکز دانشگاهی قرار گیرد.
عباسی با اعلام آمادگی کمیسیون انرژی مجلس برای همکاری و انجام اقدام‌های مشترک، ادامه داد: یکی از اولویت‌های این کمیسیون، رفع موانع پیش روی صنعت نفت برای کمک به توسعه و رفع محرومیت از استان‌های نفت‌خیز (به‌ویژه خوزستان) و تسهیل در انجام اقدام‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت است. کمیسیون درصدد است در راستای رفع موانع پیش روی صنعت نفت از مجلس مصوبات مناسب را دریافت کند تا با توجه به محدودیت‌های موجود در صادرات نفت، با انجام کارشناسی‌های مشترک، اعتبارات مورد نیاز صنعت نفت برای پیشبرد اهداف تولید از منابع داخلی تأمین شود.
وی این کمیسیون را رابط میان دیگر کمیسیون‌ها در مجلس معرفی کرد و یادآور شد: مسائل مرتبط با مناطق نفت‌خیز جنوب در مجلس پیگیری و از کمک دیگر کمیسیون‌ها در راستای سرعت‌بخشی فرآیندهای قانونی و اجرایی طرح‌های کلان این شرکت استفاده خواهد شد.
عباسی بر اولویت توسعه میدان‌ها و محیط پیرامونی و ضرورت حمایت از بخش خصوصی و سازندگان داخلی و بومی استان‌های نفت‌خیز تاکید کرد و ‬ با اشاره به ظرفیت و توان صنعت نفت برای تحرک بخشیدن به نظام پیمانکاری و بخش خصوصی توانمند داخلی، خواهان شناسایی، تقویت و به‌کارگیری بیش از پیش سازندگان استان‌های نفت‌خیز در پروژه‌های نفتی شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵