داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 40969
 
ایجاد ۱۹ هزار شغل خانگی با دستان خالی
 
مدیر عامل بنیاد ملی تعاون و توسعه کارآفرینی زنان کشور از ایجاد ۱۹ هزار شغل خانگی و ارائه مشاوره کارآفرینی به ۷۵ هزار نفر از زنان جویای کار در کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
مدیر عامل بنیاد ملی تعاون و توسعه کارآفرینی زنان کشور از ایجاد ۱۹ هزار شغل خانگی و ارائه مشاوره کارآفرینی به ۷۵ هزار نفر از زنان جویای کار در کشور خبر داد.

کبری محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در مدت ۵ سالی که از فعالیت رسمی بنیاد می‌گذرد با کمترین منابع و امکانات موفق به ایجاد ۱۹ هزار شغل تنها در حوزه مشاغل خانگی شدیم که اشتغال پایدار زنان را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بنیاد در ۲۰ استان کشور شعبه دارد و در صورت حمایت دولت و در اختیار گذاشتن امکانات و تسهیلات لازم توسعه شعب را در دستور کار قرار خواهیم داد.

محمدی از ایجاد ۶۰۱ تعاونی زنان در گرایش‌ها و رشته‌های مختلف خبر داد و حمایت دولت از بنیادهای توسعه و کارآفرینی کشور را خواستار شد.

محمدی که یکی از چهار زن کاندید شده برای حضور در انتخابات هیات رییسه اتاق تعاون است، درصورت موفقیت در انتخابات، توسعه بازار کسب و کار برای تعاونی‌ها را از جمله برنامه‌های مهم خود عنوان کرد و افزود: ایجاد بازار مناسب رقابتی برای تعاونی‌ها، بهره‌گیری از توان و ظرفیت اتحادیه‌ها و تشکل‌های تعاونی با سابقه و تقویت صادرات و تولیدات تعاونی با رویکرد شناسایی و تامین بازارهای هدف را در دستور کار قرار خواهد داد.

وی همچنین درباره امضای تفاهم‌نامه مشترک بنیاد با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و وزارت کار گفت: به موجب این تفاهم‌نامه بنیاد مجری برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف کارآفرینی در سطح کشور خواهد بود و بیشترین اولویت ما روستاهای کشور است که دسترسی کمتری به امکانات آموزشی دارند.

به گفته مدیرعامل بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی زنان کشور تحقق این هدف با توجه به تعداد شرکتهای تعاونی که بنیاد در روستاها در اختیار دارد امکانپذیر است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵