داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 92449
 
افزایش نظارت بر عملکرد رانندگان
 
معاون دفترحمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای می گوید، با توجه به افزایش سفرها در آخرین روزهای فصل تابستان، نظارت بر عملکرد شرکت های مسافری و رانندگان حمل ونقل عمومی جاده ای در راه های کشور افزایش یافته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
معاون دفترحمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای می گوید، با توجه به افزایش سفرها در آخرین روزهای فصل تابستان، نظارت بر عملکرد شرکت های مسافری و رانندگان حمل ونقل عمومی جاده ای در راه های کشور افزایش یافته است.

«نیما شهرزاد» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: همه شرکت های مسافری موظف شده اند براساس دستورالعمل های صادره سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بر عملکرد رانندگان و وسایل حمل ونقل عمومی جاده ای به خصوص در این ایام نظارت دقیقی داشته باشند.
این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاکید کرد: در حال حاضر 15 هزار و 800 دستگاه اتوبوس، 28 هزاردستگاه مینی بوس و 40 هزاردستگاه سواری کرایه ای در سطح کشور نسبت به جابجایی مسافران در راه های برون شهری مشغول بکارند.
به گفته وی، نظارت بر عملکرد شرکت های حمل ونقل و رانندگان همواره به صورت مستمر انجام می شود، اما در روزهای پایانی فصل تابستان این نظارت ها مضاعف شده تا مسافران با اطمینان بیشتری از ناوگان حمل ونقل عمومی استفاده کنند.
شهرزاد با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با تدابیر مناسب همواره به دنبال افزایش امینی تردد مسافران در راه های کشور است، گفت: هرچه ایمنی تردد در راه ارتقا یابد ما شاهد حوادث ناگوار در سطح جاده های کشور نخواهیم بود.
معاون دفتر حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به تعداد سفرهای ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای گفت: آمارها نشان می دهد سال گذشته در مجموع 15 میلیون و 159 هزار سفر توسط ناوگان حمل ونقل عمومی جاده ای انجام شده و بیش از 167 میلیون مسافر با این ناوگان در سطح کشور جابجا شده اند.
وی به تمام رانندگان حمل ونقل عمومی جاده ای توصیه کرد: با توجه به افزایش ترافیک در محورهای برون شهری به خصوص در روزهای پایانی فصل تابستان در زمان تردد در راه مقررات راهنمایی و رانندگی را بدقت رعایت و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
به گزارش ایرنا،از سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد در سه ماهه نخست سال جاری 3 هزار و 756 تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن (1395)با تلفات 3هزار و 949 تن، 4.9 درصد کاهش داشت .
در بهار امسال از کل تلفات حوادث رانندگی 2هزار و 964 تن مرد و 792 تن زن بودند.
براساس گزارش این سازمان در پنج سال گذشته(1391 تا 1395) 919 هموطن در حوادث رانندگی اتوبوس های مسافربری جان خود را از دست داده اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵