کد مطلب: 87030
 
تولید نفت چین کاهش یافت
 
تولید نفت چین در ماه مه با وجود این که پالایشگاه‌های این کشور با سریع‌ ترین روند در دو سال گذشته فعالیت کردند، به پایین ترین سطح مشاهده شده تاکنون رسید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
تولید نفت چین در ماه مه با وجود این که پالایشگاه‌های این کشور با سریع‌ ترین روند در دو سال گذشته فعالیت کردند، به پایین ترین سطح مشاهده شده تاکنون رسید.

به گزارش ایسنا، اداره ملی آمار چین ناعلام کرد که تولید نفت این کشور در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰.۷ درصد کاهش یافته و به ۱۶.۲۶ میلیون تن یا ۳.۸۳ میلیون بشکه در روز رسیده است. این آمار پایین‌ترین سطح تولید از زمان آغاز انتشار آمار از سوی این اداره در سال ۲۰۰۱ را نشان می‌دهد.

رشد تولید نفت خام چین در حالی آهسته شده است که تولید کنندگان بزرگ نفت هزینه برای افزایش تولید را افزایش داده اند زیرا قیمت‌های نفت در محدوده بین ۴۸ تا ۵۵ دلار تثبیت شده است.

تحلیلگران رشد تولید ثابت یا مثبت برای سال ۲۰۱۷ را پیش بینی می‌کنند.

پترو چاینا که مالک داکینگ، بزرگ ترین میدان نفتی چین است، در دسامبر اعلام کرد هزینه سرمایه بر روی این میدان را در سال میلادی جاری به میزان ۲۰ درصد نسبت به مدت سال گذشته کاهش خواهد داد.

براساس گزارش رویترز، آمار پالایشگاهی منعکس کننده نگرانی‌ها نسبت به مازاد رو به رشد بنزین و دیزل در بازار داخلی و آسیایی با وجود کندی رشد تقاضاست.

سینوپک که بزرگ ترین پالایشگاه آسیاست، سرگرم بررسی کاهش فعالیت پالایشگاهی در سه ماهه سوم به دلیل عرضه بالای سوخت در این کشور است.

بر اساس گزارش رویترز، تولید گاز طبیعی در ماه مه به پایین‌ترین سطح از اکتبر رسید و یک چهارم نسبت به آوریل کاهش یافت و به ۱۲ میلیون مترمکعب رسید. با این همه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تولید ۱۰.۵ درصد افزایش داشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵