داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 12780
 
آمادگی سامانه هوشمند سوخت برای شارژ سهمیه بنزین نوروز
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان این که واریز سهیمه ویژه بنزین نوروزی هنوز ابلاغ نشده است، گفت: سامانه هوشمند سوخت در صورت تصویب اختصاص سهمیه بنزین ویژه نوروز آمادگی واریز آن را در سریع ترین زمان ممکن دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۵۳
مصطفی کشکولی در یک نشست خبری درباره امکان عملیاتی برای واریز سهمیه ویژه بنزین نوروزی گفت: سیاستگزار این سهمیه شرکت ملی پخش نیست، اما در صورت صلاحدید دولت برای اختصاص این سهمیه، این شرکت آمادگی شارژ آن را در موقع مناسب دارد.

کشکولی از واریز سهمیه ۶۰ لیتری بنزین فروردین ماه ۱۳۹۲ در روز چهارشنبه (۳۰اسفند) خبر داد.

پیش بینی مصرف روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در ایام نوروز

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران همچنین با اشاره به آغاز سفرهای برون شهری در نقاط مختلف کشور از روزهای گذشته گفت: مصرف بنزین کشور در روهای پنج شنبه و جمعه (۲۴ و ۲۵ اسفندماه) به حدود ۶۸ تا ۷۰ میلیون لیتر افزایش یافت که پیش بینی می کنیم این میزان در روزهای تعطیل پیش رو تا ۱۰۰ میلیون لیتر افزایش یابد.

مصطفی کشکولی با تاکید بر آمادگی کامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برای تامین بنزین مورد نیاز در این ایام گفت: ذخیره سازی بنزین از ماه ها قبل آغاز شده است و وضعیت ذخیره سازی فرآورده کشور مطلوب است.

وی تاکید کرد: گشت های ویژه بازرسی و بررسی نواقص احتمالی جایگاه های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سه مرحله نسبت به بازرسی دقیق جایگاه های سراسر کشور اقدام خواهند کرد که این بازرسی ها در سه مرحله و در ده مسیر اصلی کشور انجام خواهد شد.

کشکولی افزود: مرحله اول این بازرسی های در فاصله روزهای دوم تا ششم اسفند ماه انجام شد که مرحله دوم آن نیز که از روز ۲۵ اسفند آغاز شده است تا روز ۲۹ اسفند ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به بازرسی های دقیق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در ایام نوروز به منظور آمادگی کامل این جایگاه ها برای سوخت رسانی مطلوب به مسافران گفت: مرحله سوم این بازرسی ها در ایام نوروز و در فاصله روزهای ۹ تا ۱۳ فروردین ماه انجام خواهد شد.

افزایش سهم ال پی جی در سبد سوخت خودروها در سال ۹۲

با توجه به افزایش تولید ال پی جی در طرح های توسعه پالایشگاهی، افزایش سهم این سوخت در سبد سوخت خودروها در سال ۹۲ در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: احداث جایگاه های عرضه سوخت ال پی جی در مقایسه با جایگاه های سی ان جی به صرفه تر و با محیط زیست نیز سازگارتر است.

کشکولی تصریح کرد: در صورت نهایی شدن این طرح، جایگاه های عرضه ال پی جی با اولویت نزدیک بودن به نقاط تامین سوخت (پالایشگاه ها) در کشور توسعه خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: با افزایش قیمت بنزین در کشور با اجرای طرح هدفمندی یاران ها، استقبال عمومی از دریافت ال پی جی بیشتر شد که هم اکنون با افزایش تولید این فرآورده در کشور، شرایط مناسبی برای جایگزینی و افزایش سهم آن در سبد سوخت خودروها ایجاد شده است.

کشکولی افزود: هم اکنون ۱۶ جایگاه ال پی جی در کشور فعال است و با راه اندازی طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک، تولید ال پی جی این پالایشگاه به تنهایی از روزانه ۶۰۰ تن به روزانه دو هزار تن افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: با افزایش تولید ال پی جی در پالایشگاه های کشور، علاوه بر افزایش ظرفیت صادراتی این محصول، امکان بهره برداری مناسب تر از آن در داخل کشور نیز وجود خواهد داشت.


Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵