داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18270
 
اوترابی فرد: کاهش ارزش پول ملی باتاخیر تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های بانک مرکزی
 
نایب رئیس مجلس گفت: اگر طرح تسعیر دارایی ها و بدهی های بانک مرکزی در سال ۹۲ و مصرف سود حاصل از آن به تاخیر بیانجامد، بانک مرکزی می تواند به همین سیاست هایی که تاکنون اعمال کرده ارزش پول ملی را مجدد به نصف کاهش دهد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۰
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن ابوترابی فرد در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۵ تیر) در اخطار قانون اساسی به استناد اصل ۵۳ گفت: بر اساس اصل مذکور تمامی دریافت های دولت در حساب های خزانه داری کل متمرکز می شود و همه پرداخت ها هم در حدود اعتبارات مصوب به موجب قانون انجام می شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم با بیان اینکه خلق ناآگاهانه ۷۴ هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور یک معجزه بزرگی است، تصریح کرد: مدیریت این منابع به عهده بانک مرکزی است.
این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به طرح نحوه تسعیر دارایی ها و بدهی های بانک مرکزی گفت: اگر تاخیری در این طرح به وجود آید، بانک مرکزی می تواند با همین سیاست هایی که تاکنون اعمال کرده پول ملی را مجدد به نصف کاهش دهد و با کاهش ارزش پول ملی مجددا با خلق درآمد دیگری مواجه شویم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار ابوترابی فرد گفت: ضمن اینکه فرمایشات شما درست است اجازه دهید، این مورد در زمان موافق و مخالف طرح مطرح شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵