کد مطلب: 78157
 
افزایش واردات نفت چین در ماه نوامبر+ جزئیات
اژدها با چه اشتهایی نفت می‌بلعد؟
افزایش صادرات نفت ایران به چین
 
صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی (ماه نوامبر) نسبت به همین ماه در سال ۲۰۱۵، ۲۴.۵ درصد رشد داشته و به بیش از ۶۱۱ هزار بشکه در روز رسیده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷
صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی (ماه نوامبر) نسبت به همین ماه در سال ۲۰۱۵، ۲۴.۵ درصد رشد داشته و به بیش از ۶۱۱ هزار بشکه در روز رسیده است.
به گزارش نکونیوز، اطلاعات منتشر شده توسط اداره گمرک چین نشان می‌دهد که چشم‌بادامی‌ها واردات نفت خود را در ماه نوامبر افزایش داده‌اند.
واردات نفت چین در نوامبر ۲۰۱۶ از اکثر کشورهای نفت‌خیز افزایش یافته است. واردات نفت چین در ماه نوامبر نسبت به همین ماه در سال ۲۰۱۵ حدود ۳۰ درصد افزایش یافته و به ۱.۱۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.
پس از عربستان، روسیه بیشترین صادرات نفت به چین را در ماه نوامبر به خود اختصاص داده است. صادرات نفت روس‌ها به چین نیز در ماه نوامبر حدود ۱۸ درصد رشد داشته و به ۱.۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است.
عراقی‌ها نیز در ماه نوامبر بیش از ایران به چین نفت صادر کرده‌اند. صادرات نفت عراق به چین در ماه گذشته با رشد حدود ۱۶ درصدی به ۶۹۵ هزار بشکه در روز رسیده است.
صادرات نفت آنگولا به چین نیز در ماه نوامبر بسیار بالا و ۸۵۰ هزار بشکه در روز بوده است.
چینی‌ها اشتهای مصرف نفت خود را بالا برده‌اند و در ماه نوامبر به طور متوسط ۷.۸۷ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده‌اند. چین هم‌اکنون بزرگ‌ترین واردکننده نفت در دنیاست.
بررسی‌های رویترز نشان می‌دهد که در ۱۱ ماه نخست ۲۰۱۶ چینی‌ها به طور متوسط ۷.۵۳ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده‌اند.
حجم عظیم واردات نفت توسط چین به خوبی منعکس‌کننده سرعت رشد اقتصادی در این کشور است. چین در حال حاضر در حکم موتور محرکه بازار نفت نقش ایفا می‌کنند و بسیاری از کشورهای نفت‌خیز به دنبال این هستند تا در بازار چین، سهم تضمین‌شده‌ای داشته باشند. 

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵