داخلی باشما خبر
۳
 
کد مطلب: 83755
 
ماجرای مراجعه به منابع انسانی نفت و پتروشیمی
 
روز یکشنبه سوم اردیبهشت که برای پیگیری مشکلات کارکنان شرکتهای واگذار شده نفتی، به وزارت نفت و پس از آن به دفتر NPC ( شرکت ملی صنایع پتروشیمی ) رفتم ، با موضوعی مواجه شدم که تاثیر بسیار بدی بر روی این حقیر گذاشت .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۶
روز یکشنبه سوم اردیبهشت که برای پیگیری مشکلات کارکنان شرکتهای واگذار شده نفتی، به وزارت نفت و پس از آن به دفتر NPC ( شرکت ملی صنایع پتروشیمی ) رفتم ، با موضوعی مواجه شدم که تاثیر بسیار بدی بر روی این حقیر گذاشت . آنجا بود که متوجه شدم، آب از سر چشمه گل آلود است و علت عدم رفع مشکلات ما که از دید خودمان بسیار ساده است و مدت هاست همچون کلافی سردرگم برای ما خودش را نشان می دهد این است که عزمی برای تعقیب و پیگیری و رفع این مشکلات وجود نداشته و ندارد و اگر هم کاری در حال انجام است یا به ظاهر پیگیری می شود، از سر همین فشارهایی است که امثال این حقیر با پیگیری های مکرر و مداوم و آزارگونه خود به برخی از این به ظاهر مسئولین آورده و می آورند که اگر این پیگیری ها و سماجت ها نیز نبود، الان حسابمان با کرام الکاتبین بود و بس .
به طور خلاصه عرض می کنم، روز یکشنبه که ظاهراً مصادف با آغاز کنفرانس بین المللی IPF بود، در وزارت نفت سراغ هریک از مسئولین محترم منابع انسانی و بعضاً برخی از مشاورین ایشان را که گرفتم، فرمودند که به این کنفرانس تشریف برده اند و لذا دست از پا درازتر به ساختمان شرکت ملی صنایع پتروشیمی رفتم که آنجا نیز چنین وضعیتی بود که البته در آن حوزه طبیعی تر بود.
در ادامه پیگیری، خوشبختانه مطلع شدم که مدیر منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تشریف دارند، لذا برای ملاقات به دفتر ایشان مراجعه نمودم. وقتی که به منشی مربوطه توضیحاتی در خصوص علت مراجعه گفتم و منتظر شدم تا پس از انتقال گفته های من وارد اطاق ایشان شده و به گمان خودم در این زمینه با یکدیگر گفتگو کنیم، متوجه شدم که ایشان خودشان از اطاق به بیرون آمدند و به گمان این که به استقبالم آمدند بلند شدم و ضمن معرفی در پاسخ ایشان در خصوص ارائه توضیحاتی بیشتر، شروع به گفتگو نمودم .
هر چقدر صحبت ما بیشتر به طول می انجامید، بیشتر متوجه می شدم که برخی از باورهایی که در این حوزه برای رسیدگی به مشکلات کارکنان شرکت های واگذار شده از پیش داشتم یکی یکی همچون آوار فرو می ریخت. نحوه برخورد ایشان با من به گونه ای بود که بعلت عدم تمایل ایشان به حتی ورود و نشستن من برای پاسخگویی احتمالی به برخی سوالاتم ، خیلی سریع متوجه شدم که باید در همان جا و به صورت سرپایی گفتگویی سریع و تلگرافی داشته باشم .
از آنجائی که نشستن من در حضور ایشان که سرپا بودند بی احترامی بود، لذا ظرف چند دقیقه متوجه شدم که نه تنها امیدهایی که تاکنون به مسئولینی امثال ایشان برای پیگیری مشکلاتمان داشتم اشتباه بود، بلکه بسیاری از شنیده هایم در این حوزه نیز دروغ بوده چرا که با چشم خودم نحوه برخورد ایشان را که یکی از مدیران ارشد در حوزه منابع انسانی صنعت نفت و بخصوص پتروشیمی هستند دیدم و احساس واقعی ایشان را در این گفتگوی چند دقیقه ای سرپایی نسبت به امثال خودم و مشکلاتم احساس نمودم .
همانجا متوجه شدم که اصلاً انگیزه و خواستی جدی در حوزه منابع انسانی این شرکت برای پیگیری مشکلات ما نبوده و نیست و شاید اگر همین مراجعات مکرر و مزاحمت های وقت و بی وقت از طرف پرسنل درگیر و بلاتکلیف و نگران نبود، حتی ایشان خاطره خدمات چندین ساله امثال ما را نیز فراموش می نمودند و با فراغ بال به کار و زندگی روزانه خود مشغول بودند .
یاد جمله معروف آقای شعری مقدم در مراسم معارفه آقای آقاهادی افتادم که فرمودند :" وظیفه این مدیریت، حفظ شادابی و انگیزه دهی به افراد در طول خدمت، جلوگیری از بی انگیزگی افراد، ارزیابی عملکرد و ارائه راهکارهای لازم، نقش آفرینی موثر کارکنان و ... است و نقش ایشان در این حوزه بسیار مهم و سرنوشت ساز است ."
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
سیدجلال نوربخش
Share/Save/Bookmark


کارمند
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۸:۰۱:۵۲
از ماست که بر ماست.
دروغ بود که می گفتند چاقو دسته خودشو نمی بره، می بره خوب هم می بره!!!
 
محمود
۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۰۰:۰۷:۳۳
به نظر میرسه تمام کسانی که واقعا مسئول پیگیری این مسائل هستند به طرز ماهرانه ای خود را به خواب و بیخیالی زده اند .خدا عاقبت مارا به خیر کند . هر وقت اوضاع بحرانی شد اونوقت بیایید و ببینید که چه خبر خواهد شد . واقعا متاسفم
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۱۳:۳۳:۰۱
سلام،واقعا جای تاسف داره،متاسفیم.
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵