داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 20565
 
تکذيبيه نقل قول عجیب منتسب به سردار صفوی
 
روابط عمومی دفتر دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اخبار منتسب به سرلشکر صفوی درخصوص حمله به سوریه در فضای مجازی و برخی سایت های خبری را قویا تکذیب کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۱۸
به گزارش انتخاب، در پی انتشار مطلبی غیر واقع و دروغ با عنوان "نقل قول عجیب از سرلشگر رحیم صفوی درباره حمله به سوریه " در فضای مجازی و برخی سایت های خبری ، مجموعه روابط عمومی دفتر دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تمام این خبر را کاملا و قویا تکذیب می کند و از رسانه‌های محترم انتظار برخورد آگاهانه و اخلاقی و حرفه‌ای رسانه‌ای در انعکاس و انتشار اخبار را دارد.
لازم به توضیح است این مجموعه پیگیری حقوقی در خصوص منتشر کنندگان خبر فوق را حق خود می‌داند.

در این زمینه مشرق گزارش داد: دهها رسانه لبنانی و سوری از ساعاتی پیش، اقدام به نقل قولی تأییدنشده از سوی سردار سرلشگر "سید یحیی رحیم صفوی" کرده‌اند.
این نقل قول که بازتاب وسیعی در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی داشته و برخی سایت‌های صهیونیستی را نیز به واکنش واداشته بدین شرح است:

«تنگه هرمز، تنگه باب‌المندب، خلیج فارس، پایگاه‌های نظامی آمریکا در اردن، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر، ترکیه و همه کشورهایی که در حمله به سوریه مشارکت کنند تحت سیطره من قرار دارند و من هستم که چگونگی جنگ را تعیین می‌کنم و من پایان‌دهنده آن خواهم بود. به هیچ احدی توصیه نمی‌کنم با من و سپاه درگیر شود زیرا اقدامات غیرمنتظره ما همه شما را غافلگیر خواهد کرد والله ولیّ التوفیق. جنگ ما با دشمنان خدا با اذن خداوند و با رمز "یا صاحب‌الزمان ادرکنا" آغاز خواهد شد.»

این اظهارات اگرچه هنوز از سوی هیچ منبع رسمی تأیید نشده است اما با این وجود، در حال پخش در مقیاس گسترده در فضای مجازی و رسانه‌های عربی‌زبان است.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵