کد مطلب: 35794
 
تعداد شرکت کنندگان در ایران پلاست
 
رئیس نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با بیان این که امسال در این نمایشگاه ٧٦٠ شرکت داخلی و خارجی از ١٣ کشور جهان حضور دارند، گفت: در این دوره رکورد میزان حضور تعداد شرکتها در نمایشگاه شکسته شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۲
رئیس نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با بیان این که امسال در این نمایشگاه ٧٦٠ شرکت داخلی و خارجی از ١٣ کشور جهان حضور دارند، گفت: در این دوره رکورد میزان حضور تعداد شرکتها در نمایشگاه شکسته شد.

هادی زنوزی در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: بیشترین تعداد شرکتهای داخلی و خارجی حاضر در نمایشگاه های ایران پلاست با ٥٠٠ شرکت کننده به دوره هفتم برگزاری این نمایشگاه در سال ١٣٨٩ باز می گردد، در حالی که امسال این تعداد از ٧٦٠ شرکت فراتر رفته و این حکایت از شکسته شدن رکورد تعداد شرکتهای حاضر در نهمین دوره این نمایشگاه دارد.

وی گفت: کشورهای ایتالیا، اتریش، ترکیه، تایون، کره جنوبی، چین و هند به صورت پاویون و کشورهای انگلستان، آلمان، اسپانیا، یونان، هلند و امارات به صورت مستقل در نهمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست حضور خواهند داشت، ضمن آن که دراین دوره فضای اختصاص داده شده به شرکتهای خارجی نسبت به دوره گذشته رشد چهار برابری را نشان می دهد.

رئیس نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست برگزاری ٢ سالانه و رشد روز افزون صنعت پلیمر و پلاستیک در نقاط مختلف ایران و جهان را از جمله دلایل استقبال از این نمایشگاه دانست و گفت: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز سوم مهر ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور وزیران نفت، صنعت، معدن و تجارت به عنوان بنیان گذاران این نمایشگاه، نمایندگان مجلش شورای اسلامی از کمیسیونهای انرژی، برنامه و بودجه و اقتصاد و سایر مدیران و دست اندرکاران صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی برگزار می شود.

زنوزی به مذاکره و تبادل نظر با انجمنها و تشکلهای فعال در صنعت پلاستیک و پلیمر کشور در زمینه برگزاری سالانه نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد و گفت: مشارکت کنندگان در این نمایشگاه تمایل دارند با توجه به حضورشان در نمایشگاه های بین المللی دیگر مانند ، KA آلمان، عرب پلاست، چاینا پلاست و میلان ایتالیا که به صورت سالانه، دوسالانه و سه سالانه برگزاری می شود، نمایشگاه ایران پلاست مانند گذشته دو سالانه برپا شود.

وی درباره تغییر زمان برگزاری نهمین نمایشگاه ایران پلاست نیز تصریح کرد: بسیاری از تشکلها و انجمنهای فعال در حوزه پلاستیک و پلیمر به دلیل احتمال بدی آب و هوا در فصل پاییز تمایل به برگزاری این نمایشگاه در شهریورماه داشتند، از این رو در جلسه های مشترک مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شد این نمایشگاه طی سه سال متوالی اوایل مهر ماه هر سال برگزار شود.

رئیس نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست ادامه داد: با توجه به نزدیکی زمان برگزاری نمایشگاه KA آلمان با دوره بعدی نمایشگاه ایران پلاست در سال ١٣٩٥ قرار است این نمایشگاه کمی زوتر از موعد و پس از ماه مبارک رمضان برگزار شود.

زنوزی برگزاری هم اندیشی با حضور مصرف کنندگان و تولید کنندگان مواد اولیه پتروشیمی، مدیران ارشد سازمان بورس کالا و وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع نحوه عرضه مواد اولیه را از برنامه های جانبی روز نخست نهمین نمایشگاه ایران پلاست اعلام کرد و گفت: در این مراسم عباس شعری مقدم، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز حضور دارند.

وی برگزاری سمینار "آینده دنیای پلاستیک" توسط سه شرکت خارجی از کشورهای اتریش و آلمان را از دیگر برنامه های حاشیه ای روز دوم این نمایشگاه دانست و گفت: در این مراسم آخرین دستاوردها و فناوریهای روز جهان در حوزه تزریق پلاستیک و ماشین آلات حوزه پلیمر و پلاستیک معرفی می شود.

رئیس نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست یکی از ویژگیهای حاشیه ای این نمایشگاه را برگزاری سمیناری تحت عنوان پلی هیومن و با شعار " آیا دوست دارید ٢٠٠ سال یا بیشتر زندگی کنید؟" خواند و گفت: این سمینار توسط پرفسور طلایی، دانشمند ایرانی مقیم ژاپن در زمینه آخرین دستاوردهای بشر برای ساخت اعضای بدن با مواد پلیمری برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵