کد مطلب: 58744
 
سچین با زنگنه دیدار و گفتگو کرد
 
وزیر نفت صبح امروز (سه شنبه، ١٧ آذرماه) میزبان مدیرعامل بزرگترین شرکت نفتی روس و دومین شرکت فعال در صنایع نفت و گاز روسیه بود و با وی دیدار و گفتگو کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۰
وزیر نفت صبح امروز (سه شنبه، ١٧ آذرماه) میزبان مدیرعامل بزرگترین شرکت نفتی روس و دومین شرکت فعال در صنایع نفت و گاز روسیه بود و با وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، ایگور سچین، مدیر شرکت روسنفت روسیه در صدر هیئتی صبح امروز (دوشنبه، ١٧ آذرماه) به دیدن بیژن زنگنه، وزیر نفت در وزارت نفت آمد و برای سرمایه گذاری در پروژه های نفتی ایران اعلام آمادگی کرد.

شرکت روسنفت پیش از این در کنار لوک اویل و زاروبژنفت روسیه برای مشارکت و سرمایه گذاری در طرح چنگوله اعلام آمادگی کرده بود.

نمایندگان شرکت روسنفت همچنین ٢٠ آبانماه به منظور مذاکره برای سوآپ گاز، نفت خام و فرآورده های نفتی به وزارت نفت آمده بودند؛ در آن دیدار قرار شد با تشکیل کمیته ای، مذاکرات دو جانبه ادامه پیدا کند تا دو کشور بتوانند اقدام به سوآپ کنند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت نیز در دیدار ٢٩ مهرماه با آلکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در تشریح محورهای مذاکرات نفت و گاز با همتای روس خود یکی از زمینه های همکاری را سوآپ عنون کرده بود: " دو کشور در این زمینه امکانات خوبی دارند. ایران می تواند از روسیه در شمال ایران گاز، نفت خام و فرآورده های نفتی دریافت کند و در جنوب به مشتریان روسیه، گاز، نفت خام و فرآورده های نفتی تحویل دهد."

به گزارش شانا، شرکت روسنفت به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای نفتی روسیه شناخته می شود. دفتر مرکزی این شرکت، در منطقه بالچوگ، در نزدیکی کاخ کرملین، در شهر مسکو مستقر است.

شرکت روسنفت، در سال ۱۹۹۳ به عنوان یک واحد سازمانی، از سوی دولت وقت روسیه تاسیس شد و با تزریق داراییهای شرکت "روس‌نفته‌گاز"، فعالیت عملیاتی خود را آغاز کرد؛ این شرکت پس از خرید داراییهای بزرگترین شرکت نفتی روسیه، یوکاس، در مزایده دولتی، به یک شرکت نفتی بزرگ بدل شد. فعالیت عمده شرکت روسنفت، در اکتشاف، استخراج و پالایش نفت خام و گاز طبیعی، همچنین تولید محصولات پتروشیمی متمرکز است.

از ماه مارس سال ۲۰۱۳ در پی خریداری سومین شرکت بزرگ نفتی روسیه؛ تی‌ان‌کی- بی‌پی، از سوی روسنفت، این شرکت به‌عنوان بزرگترین شرکت نفتی روسیه، شناخته می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵