داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84574
 
ربیعی: لزوم نوسازی معادن کشور
 
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران معدن با جانشان کار می‌کنند، گفت: تا احقاق کامل حقوق معدن‌چیان در کنارشان می‌مانیم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران معدن با جانشان کار می‌کنند، گفت: تا احقاق کامل حقوق معدن‌چیان در کنارشان می‌مانیم.

براساس گزارش روز یکشنبه ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی ربیعی» شب گذشته برای دومین بار برای پیگیری وضعیت معدنچیان معدن «زمستان یورت» به استان گلستان سفر کرد.
ربیعی در جمع کارگران معدن افزود:در صورتی که پیمانکاران معادن، بیمه‌ کارگران را رد نکرده باشند، طبق بخشنامه‌‌ای که مصوب شده کارفرما باید پیمانکار را تغییر دهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کار در معدن را یکی از مشاغل سخت‌ معرفی و خاطرنشان کرد: در این حادثه کارگرانی از دست رفتند و کودکانی یتیم شدند که این مسئله تاسف‌انگیز است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه معدن جزو مکان‌های پرریسک است، افزود: امروز تا عمق 1400 متر رفتیم تا به محل حادثه رسیدیم و معتقدم نیاز داریم تا درباره همه تجهیزات و ایمنی معادن‌مان تجدید‌نظر کنیم.
ربیعی با بیان اینکه معادن ما 40، 50 ساله هستند و تجهیزات آنها کهنه است، افزود: هر چند قواعدی که در استانداردهاست، بیشتر آن در اینجا رعایت شده است.
وی توضیح داد: با وزیر صنعت فمعدن و تجارت درباره نوسازی همه معادن صحبت کردیم و آن را در دستور کار خود قرار دادیم.
ربیعی ادامه داد: برای عملیاتی شدن این کار، کمیته‌ای تشکیل شد تا همه موارد را بررسی ‌کند، حتی یک کارگر معدن در کنار کارشناسان ایمنی در این کمیته حضور دارد تا یک گزارش جامع بدست آید و ما آن را مبنای کار خود قرار دهیم.
وزیر کار تاکید کرد: با توجه به سختگیری‌هایی که می‌شد، بازهم در پیمانکاری‌ها حق بیمه رعایت نشده و برای این موضوع نیز کمیته‌ای تشکیل دادیم و هر کسی می‌تواند با مراجعه به آن اظهارات خود را مطرح کند.
وی افزود: البته این کمیته تنها به این معدن اختصاص ندارد و در دیگر معادن اگر پیمانکاران بیمه‌ را رد نکرده باشند نیز طبق بخشنامه‌‌ای که مصوب شده کارفرمای اصلی باید پیمانکار را تغییر دهد و تا حقوق کارگر رعایت شود.
ربیعی با اشاره به پرداختی‌های معدن «زمستان یورت» گفت: معوقات سال 95 این معدن کاران پرداخت شده و وعده می‌دهیم که تا تحقق همه حقوق این کارگران زحمتکش در کنار آنها ایستاده ایم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵