داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103123
 
جهش ۱۳۰ درصدی درآمدهای گمرک
 
معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران گفت: درآمد گمرک در سال ۹۶ بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مصوب قانون بودجه حدود ۱۳۰ درصد محقق شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران گفت: درآمد گمرک در سال ۹۶ بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مصوب قانون بودجه حدود ۱۳۰ درصد محقق شد.

به گزارش ایلنا؛ علی رحیمیان افزود: این میزان درآمد بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده واردات و دیگر عوارض وصولی در گمرک بوده است. درآمد وصولی گمرکات از محل حقوق ورودی در سال ۱۳۹۵ به میزان ۱۷۵ هزار میلیارد ریال بود.

رحیمیان گفت: امسال اعتبارات خوبی در بحث زیرساخت ها در کشور به ویژه برای نقاط مرزی ابلاغ و تخصیص داده شده و در نظر داریم در ۲ سال آینده بحث های عمرانی را که در نقاط مرزی اجرایی شده، به پایان برسانیم.

وی افزود: بیشتر زیرساخت های گمرک در کشور عمری ۴۰ ساله دارند و از پارسال فعالیت ها برای ایجاد و بهبود زیرساخت های عمرانی به ویژه برای نقاط مرزی بیشتر شده و اعتباراتی تخصیص یافته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران بیان کرد: ۱۵۰ میلیارد ریال در ابتدای امسال با اولویت نقاط مرزی و برای تکمیل منازل سازمانی و ساختمان های اداری گمرک در خوزستان ابلاغ شده است.

رحیمیان ادامه داد: این مبلغ برای گمرکات بندر امام، چذابه، شلمچه، چوئبده و اروند در نظر گرفته شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵