داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103088
 
بهبود عملکرد اقتصادی روسیه
 
طبق آمارهای تازه منتشر شده از اقتصاد روسیه در ماه آوریل، خرده فروشی و دستمزدها رشد داشته اند و نرخ بیکاری نیز کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۴

طبق آمارهای تازه منتشر شده از اقتصاد روسیه در ماه آوریل، خرده فروشی و دستمزدها رشد داشته اند و نرخ بیکاری نیز کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آمارهای منتشرشده توسط دفتر آمار روسیه نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکا علیه روسیه آثار کمی بر روی بنیادهای اقتصادی این کشور داشته است. با گذشت ۲ سال از رکود اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و کاهش بهای نفت، روبل موفق شده است به ثبات نسبی برسد و بهای مواد خام نیز در بازارهای جهانی رو به افزایش است که خبر خوبی برای اقتصاد روسیه محسوب می‌شود.

در بخش خرده فروشی که شاخصه‌ای کلیدی برای تعیین تقاضای مصرف کننده محسوب می‌شود و از محرکه‌های اصلی رشد اقتصادی است در دوازده ماه منتهی به اوریل ۲۰۱۸ رشدی ۲.۴ درصدی داشته است. هم چنین سرمایه گذاری نیز در مدت مشابه با رشد ۳.۶ درصدی مواجه بوده است.

دفتر تحقیقات اقتصادی " کپیتال اکونومیست" گفت: تازه ترین آمارهای منتشر شده از فعالیت‌های اقتصادی روسیه نشان می‌دهد رشد اقتصادی روسیه در آغاز شروع سه ماهه دوم سال به ۱.۵ درصد رسیده است. این آمارها هم چنین نشان می دهد تحریم های آمریکا علیه این کشور و کاهش ارزش روبل آثار کمی داشته‌اند.

به گفته بانک مرکزی روسیه، انتظار می رود رشد اقتصادی امسال روسیه بین ۱.۵ تا ۲ درصد باشد. این کشور سال گذشته رشد ۱.۵ درصدی را تجربه کرد. دستمزدهای واقعی با پیشی گرفتن از رشد ۵.۹ درصدی پیش بینی شده کارشناسان افزایشی ۷.۸ درصدی داشته است.

نرخ بیکاری نیز از ۵ درصد در ۱۲ ماهه منتهی به ماه مارس به ۴.۹ درصد در دوازده ماه منتهی به ماه آوریل رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵