کد مطلب: 33066
 
با گسترش فعالیت‎های این شرکت روسی
گازپروم به کردستان عراق رسید
 
شرکت روسی «گازپروم نفت» در حال گسترش فعالیت‌های خود در عراق است. این شرکت اعلام کرده حفاری نخستین چاه اکتشافی را در بلوک «شاکال» (Shakal) در کردستان عراق آغاز کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۲
شرکت روسی «گازپروم نفت» در حال گسترش فعالیت‌های خود در عراق است. این شرکت اعلام کرده حفاری نخستین چاه اکتشافی را در بلوک «شاکال» (Shakal) در کردستان عراق آغاز کرده است. گازپروم پیشتر از حفاری در میدان البدره در استان واسط خبر داده بود.
به گزارش گروه ترجمه نکونیوز به نقل از سایت اویل اند گس ژورنال، آزمایش چاه در اواخر ۲۰۱۴ یا در آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی به پایان خواهد رسید. گفته شده، مطالعه از دو لایه بلوک شاکال، از جمله انجام مطالعات هیدرودینامیکی از اهداف اصلی این پروژه است. گازپروم همچنین قصد دارد در آینده نزدیک حفاری چاه دوم را آغاز کند. این شرکت از سال ۲۰۱۰ میلادی فعالیت‎های خود را در کردستان عراق آغاز کرده و سه پروژه را در دست اجرا دارد.
پیشتر بانک گلدمن ساچز پیش بینی کرده بود تولید نفت اقلیم کردستان عراق سال ٢٠١٥ دو برابر می‌شود. به گزارش بلومبرگ، برخی تحلیلگران معتقدند، گرچه کردستان عراق و مقام‌های دولت مرکزی این کشور درباره تلاش‌های این اقلیم برای فروش مستقل نفت خود اختلاف دارند اما کردستان عراق می‌تواند تولید نفت خود را تا پایان سال ٢٠١٥ به حدود ٥٤٠ هزار بشکه در روز افزایش دهد. بنا بر اعلام بانک گلدمن ساچز، رسیدن تولید نفت کردستان عراق به ٥٤٠ هزار بشکه در روز تا پایان سال ٢٠١٥ مستلزم این است که این منطقه به خط لوله اصلی صادرات نفت به بندر جیحان ترکیه دسترسی پیدا کند و فعالیت پالایشگاه بایجی ازسرگرفته شود.
کردستان عراق هم اکنون روزانه حدود ٢٨٠ هزار بشکه تولید نفت دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵