کد مطلب: 35596
 
رتبه بندی پروژه های پژوهشگاه صنعت نفت
 
پروژه های پژوهشگاه صنعت نفت با هدف ارزیابی و مقایسه شاخصهای مختلف پروژه ها نظیر قیمت، وسعت و زمان، رتبه بندی می شوند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۴
پروژه های پژوهشگاه صنعت نفت با هدف ارزیابی و مقایسه شاخصهای مختلف پروژه ها نظیر قیمت، وسعت و زمان، رتبه بندی می شوند.

به گزارش خبرنگار شانا، رئیس واحد کنترل پروژه پژوهشگاه صنعت نفت با اعلام این خبر، بر ضرورت رعایت استانداردهای کنترل پروژه تاکید کرد و گفت: الزام به رعایت استانداردها، ارجاع پروژه های جدید و بیشتری را به پژوهشگاه در پی دارد.

عبداله شهریوری افزود: رتبه بندی پروژه، امکان مقایسه ابعاد و وسعت پروژه ها را فراهم می آورد و از این رو، در کمیته ارزیابی پروژه ها، در زمینه روشهای متداول رتبه بندی پروژه ها در جهان بحث و تبادل نظر و در نهایت تصمیم گیری شد.

به گفته وی، به نظر می رسد که پروژه ها در کشور ما مطابقت کامل با استانداردهای جهانی ندارند، چراکه بر اساس استانداردهای جهانی، امکان کنار گذاشتن پروژه ای که در خارج از زمان تعیین شده ادامه یافته است نیز وجود دارد.

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت کنترل پروژه برای مدیران

رئیس واحد کنترل پروژه پژوهشگاه صنعت نفت در ادامه، از برگزاری دو کارگاه عملی مدیریت کنترل پروژه برای مدیران پروژه های جاری پژوهشگاه خبر داد و افزود: در این کارگاه ها، استانداردهای مدیریت پروژه که در کل دنیا رعایت می شوند و در موسسه PMI آمریکا طراحی شده اند، آموزش داده شد.

شهریوری یادآور شد: برگزاری چنین دوره هایی برای تمام کارکنان پژوهشگاه، سخت و هزینه بر است و امیدواریم در آینده بتوانیم دوره هایی مشابه را که ماهیت عملی دارند، برای عده بیشتری از کارکنان برگزار کنیم.

وی با بیان این که برنامه آتی واحد کنترل پروژه، راه اندازی نرم افزار EPM (نرم افزار تحت وب MS PROJECT) است، گفت: با کمک این نرم افزار و دیگر نرم افزارهای مایکروسافت، قراردادها و ساختار پروژه کاملا و به صورت حرفه ای کنترل می شود.

شهریوری نصب نرم افزارهای هوشمند بر روی گوشهای تلفن همراه و ارسال پیامکهای ضروری درباره مراحل و روند پروژه به همکاران پروژه را از دیگر برنامه های در دست اقدام این واحد عنوان کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵