کد مطلب: 70000
 
کشف نفت‌سفید قاچاق در زنجان
 
مدیر روابط‌عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: طی بازرسی‌هایی از دو نفت‌کش، 55 هزار لیتر نفت‌سفید قاچاق در استان کشف شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
مدیر روابط‌عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: طی بازرسی‌هایی از دو نفت‌کش، 55 هزار لیتر نفت‌سفید قاچاق در استان کشف شد.

محمد علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: در بازرسی‌های پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، دو دستگاه نفت‌کش غیرشرکتی با بارنامه روغن سوخته در اتوبان زنجان ـ قزوین متوقف و پس از انجام آزمایشات اولیه از جانب بازرسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان، محموله آن‌ها از نوع فرآورده سفید تشخیص داده شد که این محموله با توجه به مغایرتی که با بارنامه دارد قاچاق محسوب می‌شود.

این مسئول ادامه داد: این محموله 55 هزار لیتری نفت‌سفید پس از هماهنگی با مرجع قضایی و جهت طی مراحل قانونی از قبیل نمونه‌برداری اداره استاندارد و اعلام‌ نظر کارگروه فنی تشخیص ماهیت فرآورده‌های نفتی، نفت‌کش‌های توقیفی به پارکینگ نیروی انتظامی منتقل شدند و نهایتا و با طی تمام مراحل قانونی محموله در انبار نفت منطقه تخلیه شد.

وی با اشاره به محموله متوقف شده در شهرستان ماه‌نشان، عنوان کرد: با همکاری پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ماه‌نشان یک دستگاه وانت نفتکش که نسبت به حمل غیرقانونی 1600 لیتر نفت‌گاز به مقصد یکی از معادن سنگ فعال در شهرستان دندی کرده بود، در جاده تکاب ـ دندی متوقف و پس از بررسی‌های اولیه و آزمایش فرآورده و در نهایت اخذ دستور مقام قضایی فرآورده مکشوفه به انبار نفت منطقه منتقل و به چرخه رسمی توزیع فرآورده‌های نفتی کشور بازگردانده شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: تا به امروز در حدود 92 هزار و 600 هزار لیتر فرآورده خارج از شبکه توزیع شامل 36 هزار لیتر نفت‌گاز و 55 هزار لیتر نفت‌سفید در استان کشف و جهت بازگشت به چرخه توزیع رسمی کشور در انبار نفت شهید تندگویان منطقه تخلیه شده است. همچنین میزان مکشوفه در سال 94 در حدود 302 هزار لیتر و در سال 93 نیز 413 هزار لیتر بوده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵