داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84320
 
فراخوان بطری‌های آب معدنی در ژاپن
 
حدود ۳.۷ میلیون بطری آب معدنی ولویک در ژاپن به دلیل نگرانی از وجود تکه‌های پلاستیک در بعضی از این محصولات، تحت فراخوان قرار گرفته‌اند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
حدود ۳.۷ میلیون بطری آب معدنی ولویک در ژاپن به دلیل نگرانی از وجود تکه‌های پلاستیک در بعضی از این محصولات، تحت فراخوان قرار گرفته‌اند.


به گزارش ایسنا، شرکت توزیع‌کننده محلی "کرین بوریج" اعلام کرد که بخشی از دستگاه پرکننده بطری در کارخانه ولویک فرانسه آسیب دیده و در کانتینر آب افتاده است. این شرکت بابت این حادثه عذرخواهی کرد، اما اعلام کرد هیچ گزارشی از وجود مشکلات سلامتی وجود نداشته است.

این فراخوان داوطلبانه مربوط به بطری‌های پلاستیکی قابل بازیافت ۵۰۰ میلی‌لیتری ولویک با تاریخ انقضای اکتبر سال ۲۰۱۹ است. بطری‌های تحت فراخوان در سراسر ژاپن به جز کیوشو و اوکیناوا توزیع شده‌اند.

به گفته شرکت توزیع‌کننده، اگرچه تکه‌های پلاستیکی سیاه در سطح مایع شناور هستند، اما احتمال دارد در هنگام نوشیدن آب، دهان مصرف‌کننده آسیب بیند. این بطری‌ها مطابق استانداردهای ایمنی مورد استفاده برای مواد خوراکی بوده و بر محتوای مایع تاثیری نداشته اند.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، ولویک بزرگ‌ترین برند آب معدنی در ژاپن از نظر میزان فروش بوده و متعلق به گروه فرانسوی دانون است.

کرین و دانون در سال ۲۰۰۲ یک سرمایه‌گذاری مشترک برای فروش ولویک در ژاپن تشکیل دادند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵