داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 102899
 
بررسی گسترش همکاری ها با ایتالیا
 
راه های حفظ و بسط همکاری‌های دو کشور و همچنین اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام در دیدار وزیر اقتصاد کشورمان با سفیر ایتالیا بررسی شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
راه های حفظ و بسط همکاری‌های دو کشور و همچنین اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام در دیدار وزیر اقتصاد کشورمان با سفیر ایتالیا بررسی شد.

به گزارش ایلنا؛ وزیر اقتصاد کشورمان در این دیدار با تاکید بر پایبندی ایران به مفاد توافق برجام، تایید این موضوع از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی و سایر امضا کنندگان این توافقنامه را گواهی بر انزوای بین المللی آمریکا و تداوم و بقای آن خواند.

وی تصریح کرد: در خصوص برجام ما با پدیده عجیبی مواجه هستیم، به این معنا که هفت کشور بزرگ جهان در کنار شورای امنیت سازمان ملل به یک تفاهم جمعی می‌رسند و این تبدیل به قطعنامه سازمان ملل هم می شود و تمام اعضای پیمان و نهادهای ناظر هم تعهد ایران به برجام را تایید می کنند اما ناگهان یکی از کشورهای متعهد، به طور یکجانبه از آن خارج می‌شود.

کرباسیان افزود: این اقدام از نظر ما تلاشی است برای بی اثر کردن زحمات ایران و تک تک کشورهای درگیر و چند سال مذاکره برای رسیدن به توافق که در صورت اراده جدی طرفهای اروپایی میتواند بر خلاف اراده آمریکا تداوم برجام را در پی داشته باشد.

وزیر اقتصاد کشورمان همچنین گفت: خوشبختانه پنج کشور دیگر، از جمله ایتالیا بخوبی این موضوع را درک کرده اند و مذاکرات و توافقات خوبی برای حفظ برجام در جریان است. این گزارش حاکی است، "مائورو کونچاتوری" سفیر ایتالیا نیز طی سخنانی بر عزم و اراده جدی این کشور برای حفظ توافقنامه برجام تاکید کرد و گفت: دولت ایتالیا احساس تعهدی عمیق نسبت به حفظ برجام دارد و تلاش می‌کند به روابط و همکاری های خود همچون گذشته با ایران ادامه دهد.

وی تصریح کرد: علایم مثبت و روشن سیاسی و اقتصادی از فعالیتها و رایزنی‌های انجام شده برای حمایت از برجام در جامعه جهانی و به ویژه در سطح کشورهای امضا کننده توافقنامه دریافت می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵