داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84339
 
همایش اقتصادی روسیه و جهان اسلام
 
از ایران به عنوان یکی از کشورهای مهم اقتصادی در جهان اسلام دعوت به عمل آمده تا در کنار سایر کشورها در روسیه حضور یابد و در اجلاس اقتصادی سالانه آن که در هفت محور برگزار می‌شود، شرکت کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
از ایران به عنوان یکی از کشورهای مهم اقتصادی در جهان اسلام دعوت به عمل آمده تا در کنار سایر کشورها در روسیه حضور یابد و در اجلاس اقتصادی سالانه آن که در هفت محور برگزار می‌شود، شرکت کند.


به گزارش ایسنا، همایش اقتصادی روسیه و جهان اسلام تحت عنوان اجلاس قازان در شهر قازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه در هفت بخش سیستم سلامت، غذا، گردشگری، سرمایه‌گذاری، تکنولوژی اطلاعات، صنعت حلال و تجارت خرد و کلان برگزار می‌شود.

از جمله مقامات روسی خارجی و سفرای مقیم که تاکنون حضورشان در این اجلاس تایید شده عبارتند از وزیر اقتصاد ترکیه، وزیر اقتصاد قرقیزستان، معاون وزیر اقتصاد امارات متحده عربی، وزیر آموزش تونس، معاون وزیر خارجه روسیه و معاون وزیر خارجه بحرین که در این راستا اعلام آمادگی کرده‌اند.

قازان یکی از رویدادهای اقتصادی بین‌المللی پیش رو در فدراسیون روسیه و سازمان همکاری اسلامی است که از بدو تولد مورد حمایت رییس‌جمهور تاتارستان قرار گرفته و اجلاس سالانه آن به طور مرتب برگزار می‌شود. علاوه بر این برگزاری این اجلاس از حمایت رئیس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر این کشور و نیز شورای فدراسیون روسیه برخوردار است.

این اجلاس یکی از مهم‌ترین محمل‌های ارتباط فدراسیون روسیه با کشورهای اسلامی به شمار می‌رود و در سال گذشته نمایندگانی از کشورهای عضو OIC، فدرال، موسسات مالی، سفارتخانه‌های مقیم و نمایندگان امور مالی و اقتصادی ۵۱ کشور شرکت کرده‌اند.

هدف اصلی برگزاری اجلاس قازان تقویت روابط اقتصادی، علمی، اجتماعی و فرهنگی بین روسیه و کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی است.

عنوان کلیدی قابل طرح در اجلاس سال جاری سرمایه‌گذاری اسلامی بر اساس روابط اقتصادی بین‌المللی است. علاوه بر این از دیگر اهداف مدنظر یافتن راه‌های نو و پایدار همکاری در حوزه‌های مختلف با کشورهای جهان اسلام است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵