داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 90062
 
دلیل حمایت"جوان" از فیلم مهران مدیری
 
"شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي‌ فارسي كه گويا از موفقيت فيلم سينمايي «ساعت ۵ عصر» به كارگرداني مهران مديري ناراحت است، فروش خوب اين فيلم را زير سؤال برد."
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
"شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي‌ فارسي كه گويا از موفقيت فيلم سينمايي «ساعت ۵ عصر» به كارگرداني مهران مديري ناراحت است، فروش خوب اين فيلم را زير سؤال برد."


به گزارش ایسنا، روزنامه جوان در ادامه نوشت:

بي‌بي‌سي درباره فيلم مهران مديري گفت: «ساعت ۵ عصر» در حالي وارد گردونه رقابتي شده كه شرايط براي همه رقبا برابر نبوده است.

اين شبكه انگليسي در ادامه افزود: فيلم «ساعت ۵ عصر» امكان تبليغ مستقيم و غيرمستقيم از تلويزيون دولتي ايران را دارد. اين شبكه همچنين ادعا كرد: «مهران مديري نشان داده كه توجهش به علاقه مخاطب او را از راضي نگه داشتن مسئولان بالادستي غافل نكرده است.»

از زمان آغاز اكران فيلم سينمايي«ساعت ۵ عصر» حملات مشابهي به اين فيلم كه موفق‌ترين فيلم اين فصل از اكران است، از سوي رسانه‌هاي منتسب به دولت منتشر شده بود و اين بار بي‌بي‌سي نيز همزبان با اين رسانه‌ها به «ساعت ۵عصر» حمله كرد.

علت اين حمله‌ها نه محتواي فيلم و نه موفقيت آن در اكران است، بلكه مي‌شود گفت مهم‌ترين دليلي كه باعث شده فيلم مهران مديري به سيبل حملات تبديل شود، خود شخص مهران مديري است.

همزمان با اكران فيلم سينمايي «ساعت ۵ عصر» چند فيلم ديگر نيز بر پرده اكران هستند كه يكي از آنها كمدي سخيفي است كه اعتراضات به محتواي آن بسيار زياد است اما درباره فيلم مديري شايد نقد‌هايي به ساختار و محتواي فيلم وارد شود، اما حجم حملاتي كه به اين فيلم شده است، معطوف به سازنده آن و عملكرد وي در تلويزيون بوده است.

مهران مديري كه تا پيش از اجراي برنامه «دورهمي» به عنوان كارگردان مجموعه‌هاي نمايشي طنز تلويزيون كارنامه‌اي قوي داشت، توانست در اين برنامه به موفقيت چشمگيري دست يابد و در نوروز امسال بالاتر از عادل فردوسي‌پور و رامبد جوان، عنوان محبوب‌ترين مجري تلويزيون را به دست آورد. طبق نظرسنجي برنامه سه ستاره، دورهمي هم بالاتر از برنامه چالشي«۹۰» و «خندوانه» رتبه اول را در ميان بهترين برنامه‌هاي تلويزيون در بخش ورزش و سرگرمي به دست آورد. همه اين موفقيت‌ها مديون اين بود كه مديري توانست در برنامه‌اش حرف‌هايي را بزند كه مردم دوست دارند بشنوند و از كساني انتقاد كرد كه مردم دوست دارند نسبت به آنها انتقاد داشته باشند.

نقد‌ها و كنايه‌هاي مديري به مديران دولت و عملكرد دولت در برنامه دورهمي، گرچه تشويق‌هاي مردمي را در پي داشته است، ولي رسانه‌ها و چهره‌‌هاي رسانه‌اي نزديك به دولت اين نقد‌ها را تاب نياورده و نوك حمله را به سمت برنامه دورهمي و مجري آن گرفته‌اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵