کد مطلب: 59012
 
تداوم شرایط ناسالم هوای پایتخت
 
معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران درخصوص آخرین وضعیت هوای پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران درخصوص آخرین وضعیت هوای پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.

محمد رستگاری در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: وضعیت کیفی هوای تهران امروز (23 آذرماه) به دلیل غلظت بیش از حد مجاز ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

وی درخصوص وضعیت هوای پایتخت با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا براساس میانگین اطلاعات ایستگاه‌ها عدد 162 را نشان می‌دهد، گفت: براین اساس وضعیت هوا در شرایط ناسالم قرار دارد و برای گروه‌های حساس اعم از سالمندان، کودکان و بیماران خطرناک است.

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بالاترین شاخص آلودگی هوا در ایستگاه‌های شهیدبهشتی با 179، پارک شکوفه173 و سوهانک با عدد 172 بوده است، گفت: اواخر امشب (دوشنبه) شاهد ناپایداری هوا خواهیم بود که غلظت آلایندگی را کم می‌کند اما شرایط ناسالم هوا فردا (سه‌شنبه) ادامه خواهد داشت.

وی درخصوص زمان برگزاری جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا نیز گفت: سال پیش جلسه‌ای برگزار شد که براساس آن مقرر شد تا زمانی که نیاز به اجرای طرح سراسری زوج و فرد از درب منزل و تعطیلی مدارس نباشد، این جلسه برگزار نشود و مابقی اختیارات به کارگروه کاهش آلودگی هوا تفویض شد.

وی با بیان اینکه روز گذشته نامه‌ای به آموزش و پرورش شهر تهران ارسال شد، ادامه داد: برهمین اساس از آنها درخواست کردیم که کلاس‌های ورزش که در هوای آزاد است را تعطیل کنند و همچنین نامه‌ای به بهزیستی شهر تهران ارسال شد تا از فعالیت کودکان در مهدکودک‌ها در فضای باز جلوگیری شود و همچنین اورژانس در حالت آماده‌باش است.

رستگاری با بیان اینکه به اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرداری تهران نیز نامه‌هایی ارسال شده است و از آنها درخواست شد تا از برگزاری کلاس‌های ورزش در فضای باز جلوگیری کنند، اظهارکرد: با این اعداد نمی‌توان مدرسه‌ای را تعطیل کرد و اگر شرایط هوای ناسالم تداوم داشته باشد و اگر به عدد 200 نزدیک شد، حتما جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا برای اتخاذ تصمیمات جدید برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵