داخلی اقتصاد خبر
۲
 
کد مطلب: 11942
 
بهمنی : خرید و فروش ارز در شبکه غیررسمی ممنوع می شود
 
رئیس کل بانک مرکزی ز طرحی برای ممنوعیت خرید و فروش ارز در شبکه غیررسمی خبر داد و گفت: کوتاه کردن دست دلالان ارز اصلاح قیمت‌ها را در پی داردوهمچنین برای بهتر شدن شرایط زندگی مردم و کاهش فشار‌های موجود هر چه سریع‌تر طرح منع خرید فروش ارز در خارج از شبکه را تصویب خواهیم کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۲۳
محمود بهمنی در گفت و گو با خانه ملت، با تأکید بر اینکه به زودی با تدابیر اندیشیده شده جلوی دلالی ارز گرفته خواهد شد، گفت: خرید و فروش ارز خارج از شبکه به زودی ممنوع شده و به این ترتیب دست دلالان برای ایجاد نوسان در قیمت‌ها کوتاه خواهد شد.
وی با بیان اینکه دیگر فردی با انگیزه کسب سود بیشتر نمی‌تواند دارایی‌های خود را به ارز تبدیل کند افزود: منع خرید و فروش ارز امکان معامله ارز در خارج از شبکه را ممنوع خواهد کرد یعنی کسی دیگر حق تهیه ارز را نداشته و کسانی که ارز نگه‌داری می‌کنند باید در زمانی مقرر به شبکه اظهار کنند.
رئیس کل بانک مرکزی‌از منع خرید و فروش ارز در خارج از شبکه خبر داد و گفت: کوتاه کردن دست دلالان ارز اصلاح قیمت‌ها را در پی دارد.
بهمنی با بیان این مطلب که منع خرید فروش ارز با انگیزه اصلاح معیشت مردم صورت گرفته تصریح کرد: برای بهتر شدن شرایط زندگی مردم و کاهش فشار‌های موجود هر چه سریع‌تر طرح منع خرید فروش ارز در خارج از شبکه را تصویب خواهیم کرد.
رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه باید اشخاصی که نیاز به ارز دارند اقدام به خرید آن کنند گفت: در صورتی که نیاز کاذب با هدف سود‌بری بیشتر مبنای خرید باشد تورم را در جامعه دامن خواهد زد.
وی ادامه داد: افرادی که برای واردات یا مسافرت به کشور‌های خارجی نیاز به ارز دارند می‌توانند به خرید آن اقدام کنند و در غیر این صورت نمی‌توانند با خرید ارز موجبات عدم تعادل را در بازار فراهم کنند.
بهمنی با تأکید بر اینکه اجرای طرح منع فروش ارز خارج ازشبکه می‌تواند اصلاح قیمت‌ها را در پی داشته باشد افزود: سرمایه‌گذاری‌هایی که از سود ارز نتیجه خرید بدون توجه به نیاز واقعی انجام شود برای اقتصاد کشور مضر بوده که باید هرچه زودتر جلوی آن گرفته شود.
رئیس کل بانک مرکزی‌یادآور شد: اجرای طرح منع خرید و فروش ارز بهتر شدن قیمت‌ها و کاهش فشار‌های اقتصادی ناشی از نابه‌سامانی وضع ارز را موجب می‌شود.
Share/Save/Bookmark


رضا
United States
۱۳۹۱-۱۲-۰۸ ۲۰:۲۶:۱۵
دلار داشت پایین می اومد.دلیل گرون شدنش همین بانک مرکزیه.
 
اکبر غواصی
۱۳۹۱-۱۲-۰۹ ۲۳:۴۹:۱۴
قیمت ارز وقتی کنترل میشه که بانک مرکزی ارز کافی در اختیار بانکها بگذارد که حتی احتکار ان تاثیری در قیمت ان نداشته باشد.
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵