داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 68292
 
قیمت خرید برق از مردم تعیین شد
 
یک مقام مسئول در آستانه تابستان ضوابط و قیمت خرید تضمینی برق از مشترکان را اعلام کرد و گفت: شركت برق به ازای هر كيلووات توليد برق ۱۵۰ تومان و هزينه سوخت مصرفي پرداخت مي‌كند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
یک مقام مسئول در آستانه تابستان ضوابط و قیمت خرید تضمینی برق از مشترکان را اعلام کرد و گفت: شركت برق به ازای هر كيلووات توليد برق ۱۵۰ تومان و هزينه سوخت مصرفي پرداخت مي‌كند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مريم نامجو با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگ سازي، همكاري صنايع و ادارات به منظور مدیریت مصرف برق تابستانی تهران، گفت: با توجه به راه اندازی «مانيتورينگ بار برق»، مشترکان صنعتي و اداري مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي شركت برق و استفاده از اين نرم افزار رفتار بار خود را در ساعات مختلف شبانه روز مشاهده و نسبت به جابه جايي بار مصرفي خود در طول شبانه روز اقدام كنند.

مدير دفتر مديريت شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ در تشریح ضوابط همكاري و نحوه پرداخت پاداش به مشتركان ديماندي اداري و تجاري از سوي شركت برق در روزهای پیک مصرف برق تابستانی، تصریح کرد: مشتركان ديماندي اداري و تجاري مي‌توانند با اعلام آمادگي مبني بر مديريت مصرف برق در ساعات اوج مصرف به صورت مكتوب همكاري خود را براي كاهش حداقل ۱۵ درصد از بار در روزهاي محدود (زمان‌هاي مورد نياز) و يا استفاده از مولد اختصاصي براي كاهش مصرف برق اعلام كنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در صورتي‌كه مشتركان ديماندي اداري وتجاري از مولد اختصاصي خود براي تامين بخشي از برق مصرفي در ساعات پيك استفاده كنند؛ شركت برق به ازای هر كيلووات توليد برق ۱۵۰ تومان و هزينه سوخت مصرفي (معادل ۴۰ درصد ليتر گازوئيل و يا ۲۵ درصد متر مكعب گاز طبیعی به ازای هر كيلووات ساعت) پرداخت مي‌كند، اظهار داشت: علاوه بر پاداش استفاده از مولدهاي اختصاصي در پيك مصرف، مشتركان ديماندي اداري و تجاري كه با هماهنگي قبلي نسبت به تعديل بار خود در زمان‌هاي مورد نياز همكاري می‌کنند، از تخفيف در بهاي ديماند (۱۰ برابر ديماند كاهش داده شده) و بهاي انرژي (۱.۵ برابر قيمت انرژي صرفه جويي شده) بهره مند خواهند شد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی بیشتر در بین مردم به منظور مدیریت پیک بار مصرف برق، خاطرنشان کرد: برچسب انرژی مهمترین راهکار برای مدیریت مصرف برق در لوازم خانگی به شمار می‌رود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵