کد مطلب: 107722
 
قیمت نفت در بازار های جهانی رکورد زد
 
همزمان با مخالفت کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با افزایش تولید، قیمت نفت در بازارهای جهانی رکورد زد و از مرز 81 دلار گذشت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
همزمان با مخالفت کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با افزایش تولید، قیمت نفت در بازارهای جهانی رکورد زد و از مرز 81 دلار گذشت.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز انگلیس، نفت برنت دریای شمال دیروز (دوشنبه) رکورد 81 دلار و 48 سنت را ثبت کرد که بالاترین قیمت از نوامبر 2014 (آبان-آذر 1393) است.
قیمت نفت پایه اروپا که دوسوم نفت های جهان بر پایه آن قیمت گذاری می شوند، همچنان در همین سطح باقی مانده است. نفت برنت امروز (سه شنبه) در ساعت 4:21 بامداد به وقت گرینویچ در بازار لندن به بهای81 دلار و 45 سنت در هر بشکه معامله شد.
نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز امروز در ساعت یاد شده به بهای 72 دلار و 27 سنت در هر بشکه معامله شد که نسبت به روز گذشته 19 سنت یا 0.3 درصد افزایش دارد.
«هری چیلینگوریان» رئیس بخش استراتژی بازارهای کالا در بانک «بی ان پی پاریباس» فرانسه به رویترز گفت: صادرات نفت ایران به دلیل تحریم های آمریکا که از چهارم نوامبر (13 آبان) اعمال می شوند، بشدت کاهش یافت و با توجه به اینکه (اوپک) نیز مایل به افزایش تولید نیست، بازار با کسری عرضه روبرو خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵